Spółka Drabpol obchodzi swoje 25-lecie

22 sierpnia 2008, 0:00

W 1983 r. przy częstochowskiej spółdzielni WSI „Uniwersum” Paweł Drabczyński tworzy Zakład Naprawy Sprzętu Elektroniki Samochodowej. W 1986 r., w ramach rozbudowy firmy, pojawia się „Dział Tachografów”. W 1991 r. powołano tu do życia przedstawicielstwo firmy Mannesmann Kienzle (obecnie Continental VDO) w Polsce, zajmującej się systemami bezpieczeństwa i kontroli w pojazdach.

16 lat temu, w 1992 roku, po raz pierwszy pojawia się dzisiejsza nazwa Firmy: Drabpol Spółka jawna. Rok później dochodzi do innego, znamiennego wydarzenia – do nawiązania współpracy i generalnego przedstawicielstwa innej, również niemieckiej firmy: Konvekta – producenta klimatyzacji i urządzeń chłodniczych do pojazdów.

W 1997 r. miało miejsce kolejne, ważne dla Firmy zdarzenie – otwarte zostało Laboratorium Analiz Wypadkowych Tarcz Tachografów, która to komórka współpracuje ściśle z Policją oraz innymi organami ścigania przy wyjaśnianiu przebiegu oraz przyczyn wypadków drogowych. W ten sposób spółka Drabpol praktycznie przyczynia się do poprawy stanu bezpieczeństwa na polskich drogach, z czym wciąż nie jest – niestety – najlepiej.

W roku 2001 Drabpol uzyskał, w wyniku procedur przeprowadzonych przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, certyfikat ISO 9001. Była to nobilitacja dla Firmy, ale jednocześnie wyzwanie dla całej załogi, by sprostać wymogom certyfikatu na każdym stanowisku pracy, w każdej chwili, przy każdej czynności.

Lata 2006-2007 upłynęły w Firmie pod znakiem inwestycji: w ciągu 11 miesięcy powstała Centrala Firmy w Mykanowie k. Częstochowy oraz Salon Wystawienniczo-Serwisowy w Warszawie. W 2007 r. rozpoczęliśmy współpracę ze znanym amerykańskim producentem awioniki (elektroniki lotniczej) Honeywell, posiadaczem m.in. sławnej marki Bendix King. Dzisiaj, po uzyskaniu certyfikatu zatwierdzonej organizacji obsługowej Part 145 C w dziedzinie awioniki, można stwierdzić, że nawet najtrudniejsze wyzwania nie są dla Drabpol straszne.

Firma Drabpol jest także zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Szczegóły w załączniku.

Materiał przygotowała firma Drabpol.

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!