Idealne Rozwiązanie?

1 września 2008, 0:00

Nowoczesne pojazdy wyposażone są w zaawansowane technologicznie systemy, sieci teleinformatyczne i podzespoły elektroniczne, które nieustannie stawiają nowe wyzwania przed warsztatami samochodowymi. Profesjonalne urządzenie diagnostyczne jest niezbędne do wykonania nawet najprostszych operacji naprawczych czy przeglądowych. Warsztaty sieciowe dedykowane obsłudze pojazdów wybranego producenta posiadają urządzenia fabryczne. Warsztat niezależny natomiast musi sam wybrać sobie odpowiednie narzędzie, które będzie zdolne obsłużyć dużą ilością modeli i marek w obszarze samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli oraz nowości, które co roku wypuszczane są na każdy rynek. Nasuwa się pytanie kto jest w stanie temu sprostać?

Urządzenia diagnostyczne Texa wydają się doskonale odpowiadać tym wymogom dzięki zaawansowanym możliwościom oprogramowania IDC3, skutecznemu systemowi aktualizacji oraz serwisowi informacyjnemu działającemu w obszarze biuletynów, wyszukiwarki Google Search oraz Infolinii technicznej (w Polsce 012-263 10 12). Lecz przede wszystkim dlatego, że na dzień dzisiejszy oferuje bezdyskusyjnie najszersze pokrycie na rynku w segmencie osobówek, ciężarówek, autobusów i motocykli! Oferuje również diagnostykę niszowych pojazdów jakimi są maszyny rolnicze, quady, skutery wodne czy łodzie motorowe.

IDC3 (Info Data Center) to nazwa środowiska diagnostycznego sterującego pracą urządzeń Texa, które może być również zintegrowane z systemem operacyjnym komputerów klasy PC, łącząc funkcje diagnostyczne z aktualnymi informacjami potrzebnymi do naprawy. W praktyce IDC3 oddaje do dyspozycji poza funkcjami diagnostycznymi i autodiagnostycznymi, dane techniczne i mechaniczne, schematy elektryczne, informacje nt. pasków rozrządu, zdjęcia podzespołów, biuletyny, wyszukiwarkę Google, system zarządzania klientami oraz zamówieniami części zamiennych i inne. Wskazuje również typ kabla do podłączenia oraz lokalizację gniazda diagnostycznego w pojeździe. Oprogramowanie w sposób automatyczny steruje połączeniem z wszystkimi innymi urządzeniami Texa, co pozwala na przejście od autodiagnostyki do analizy spalin czy oscyloskopu w ramach kontroli stanu tego samego pojazdu.

Oprogramowanie dostarczane wraz z urządzeniem jest aktywne bezterminowo. Stały rozwój zapewniają jednak 4 aktualizacje rocznie, które dostarczane są w ramach abonamentów. Można je wykupić w dowolnym, wybranym momencie, podczas gdy urządzenie nadal na siebie zarabia. Firma Texa oferuje dwie wersje oprogramowania Light i Plus, co nie zmienia jednak ich możliwości diagnostycznych oraz faktu, że oprogramowanie mówi po polsku.

Sprawdź ile Texa może dla Ciebie zarobić! Skontaktuj się z dystrybutorami www.texa.it mail: info@texapoland.pl Tel: (012) 263 10 12 / Fax: (012) 263 29 85

Artykuł przygotowany przez firmę Texa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!