DAF-y LF45 dla Straży Granicznej RP

13 października 2008, 0:00

2 października 2008 r. w siedzibie Firmy Wanicki w Mogilanach koło Krakowa odbyło się uroczyste przekazanie 12 samochodów marki DAF FA LF45.250 Straży Granicznej Rzeczypospolitej Polskiej. Samochody odebrali przedstawiciele Zespołu do Spraw Zamówień Publicznych Komendy Głównej Straży Granicznej.

Firma Wanicki w lutym 2008 roku wygrała przetarg nieograniczony na dostawę 12 sztuk samochodów ciężarowych dla Straży Granicznej. Zakupione przez Straż samochody zostały wyposażone w 6,7-litrowy, 6-cylindrowy, 250-konny silnik spełniający normy emisji spalin Euro 4. Pojazdy posiadają pneumatyczne zawieszenie tylnej osi, układ hamulcowy z ABS oraz układ ASR. Komfort pracy kierowcy podnosi fotel na zawieszeniu pneumatycznym, klimatyzacja, elektrycznie regulowane i ogrzewane lusterka główne i szerokokątne oraz elektrycznie ogrzewana szyba przednia. Pojazdy zostały wyposażone w dwa zbiorniki paliwa o pojemności 123 litrów każdy, co pozwala na jednorazowe pokonanie ponad 1100 kilometrów oraz skrzynię ładunkową z opończą.

Samochody dostarczone Straży Granicznej przez Firmę Wanicki będą wykorzystywane do przewozu zaopatrzenia oraz sprzętu niezbędnego do zapewnienia właściwej ochrony naszych granic przez wszystkie Oddziały Straży Granicznej na terenie Polski.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

213.92.205.*, 25 sierpnia 2012, 11:46 0 0

Fajne woziki

Odpowiedz