Rozbudowa Europejskiego Centrum Logistycznego Bridgestone

24 października 2008, 0:00

Bridgestone rozbudowuje Północnoeuropejskie Centrum Logistyczne w Zeebrugge. Celem projektu jest wsparcie rozwoju Bridgestone Europe, poprzez poszerzenie zakresu oferowanych usług i stałe podnoszenie jakości obsługi europejskich klientów.

Centrum od jego otwarcia w 1998 roku rozbudowywano już dwukrotnie w celu usprawnienia procesu zaopatrzenia sieci dealerskich w krajach Beneluksu, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Skandynawii. Rosnąca sieć żeglugi morskiej krótkiego zasięgu w Zeebrugge odegrała znaczącą rolę w osiągnięciu przez Bridgestone zamierzonego poziomu rozwoju.
Rozbudowa Centrum Logistycznego będzie realizowana w dwóch fazach. Pierwsza faza, której finalizacja jest planowana na trzeci kwartał 2009 roku, obejmie budowę magazynu o powierzchni 18 000 m2 na 3 hektarach powierzchni. Faza druga, dla której przygotowano obszar 3,68 hektara, zakłada budowę dodatkowego magazynu
o powierzchni 20 000 m2. Obecnie magazyny Bridgestone w Zeebrugge zajmują 9 hektarów i mieszczą blisko 1,1 miliona opon. Realizacja projektu zakłada inwestycję w wysokości około 14 milionów euro.

Północnoeuropejskie Centrum Logistyczne zatrudnia aktualnie 140 osób, a jego plan rozbudowy stwarza dodatkowo 40 nowych miejsc pracy 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!