Lek na kontrole czasu pracy kierowców wyróżniony

11 grudnia 2008, 0:00

Podczas tegorocznej Gali Logistyki, która odbyła się w Warszawie 5 grudnia 2008 r. rozstrzygnięto już trzecią edycję konkursu „Produkt Innowacyjny dla Logistyki”. Wśród nagrodzonych rozwiązań znalazła się usługa DS Tacho, oferowana przez firmę Data System z Poznania. System ten został zgłoszony w kategorii „Zarządzanie flotą dla firmy”. Nagrodę odebrał Tomasz Waligóra, współwłaściciel. W tym roku do rywalizacji zgłoszono 40 produktów. Konkurs ma na celu zaprezentowanie i wyróżnienie produktów najlepszych z najlepszych, które w ciągu ostatnich dwóch lat pojawiły się na rynkach europejskich lub ich wdrożenie jest planowane w najbliższej przyszłości.

Zabezpiecza przed błędami
DS Tacho służy przewoźnikom drogowym do zabezpieczenia się przed błędami w rozliczaniu czasu pracy kierowców. Stanowi niejako lek na kontrole czasu pracy kierowców, które są zmorą dla menedżerów transportu. Każda bowiem kontrola Inspekcji Transportu Drogowego może skończyć się wielotysięczną karą, niezależnie jak skrupulatnie prowadzona jest ewidencja. Prawo w tej sferze jest nieprecyzyjne i skomplikowane

Nieustanne monitorowanie oraz dokumentowanie lokalizacji pojazdów i kierowców za pomocą systemu DS Locate, pozwala skonfrontować, czy dane na przedstawionym do rozliczenia kwicie (np. delegacji) odpowiadają rzeczywistemu miejscu, w którym znajdował się kierowca i pojazd. Poza tym monitorowanie kierowców i pojazdów on-line – w czasie rzeczywistym – przez systemy teleinformatyczne firmy Data System, pozwala na bieżąco alarmować przewoźnika o zachowaniach kierowców, które mogą narazić ich pracodawców na kary.

Usługa DS Tacho może przejąć na siebie odpowiedzialność za przygotowanie i przeprowadzenie przewoźnika przez kontrole, tak, by nie zapłacił żadnych kar. Dodatkowo w ramach DS Tacho prowadzone są szkolenia kierowców z przepisów o czasie ich pracy. Wdrożenie systemu DS Tacho musi być poprzedzone audytem przedsiębiorstwa transportowego, polegającym na przeglądzie dokumentacji kadrowej i księgowej, związanej z czasem pracy. Tylko wówczas można podjąć decyzję o rozpoczęciu współpracy.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.5.171.*, 12 grudnia 2008, 0:00 0 0

Ciekawe kto pierwszy wymysli chip i będzie nam wszczepiał

Odpowiedz