Nowe filie Inter Cars

3 kwietnia 2017, 10:49

Inter Cars jest już obecny w 226 lokalizacjach w całej Polsce. Ostatnio do sieci dystrybutora dołączyło także kilka punktów, oferujących części do pojazdów ciężarowych.

Szczecin – ul. Dębogórska

13 lutego rozpoczęła działalność nowa filia Inter Cars w Szczecinie. Zlokalizowana jest ona w bardzo charakterystycznym punkcie – przy szczecińskiej stoczni. W oddziale można znaleźć części zarówno do osobówek, jak i pojazdów ciężarowych. Na tych, którzy wybiorą się na zakupy osobiście, czeka duży parking. Z kolei tym, którzy preferują zamówienia na odległość, całą procedurę ułatwi call center, dzięki któremu mają pewność, że dodzwonią się do sprzedawcy.

Codziennie z filii wyjeżdżają samochody z dostawami w trzech kierunkach. Realizują one od 4 do 6 tras dziennie. Punkt przy ul. Dębogórskiej w Szczecinie dysponuje magazynem o powierzchni 830 m2, 20-metrowym biurem i 75-metrową salą sprzedaży. Pracuje w nim 12 osób.

Dane kontaktowe: ul. Dębogórska 35 C, 71-717 Szczecin

Kraków

Tego samego dnia, w którym otwarto filię w Szczecinie, działalność w nowej lokalizacji rozpoczęła również krakowska filia Inter Cars. Została ona przeniesiona z ul. Zakopiańskiej na ul. Jabłoniową. Obecnie mieści się w pobliżu drugi wylotowej do Zakopanego.

O przeprowadzce zadecydowała m.in. chęć powiększenia magazynu oraz parkingu dla klientów. Obecnie więc filia posiada 1000 m2 powierzchni magazynowej, w której zainstalowano zjeżdżalnię grawitacyjną i wykorzystuje się tzw. pełne radio. Warto wspomnieć, że jest to największy magazyn części osobowych i ciężarowych w Małopolsce.

Ponadto filia może pochwalić się 450 m2 biura oraz salą sprzedaży o wielkości 150 m2. Dla klientów przygotowano również salę szkoleniową, w której mogą korzystać z oferty szkoleń Inter Cars. Przed budynkiem czeka na nich natomiast parking aż na 80 miejsc.

Kolejnym argumentem, który zdecydował o nowej lokalizacji, było rozszerzenie asortymentu filii. W tej chwili w ofercie są części do samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych, jak również opony. Punkt obsługuje 12 tras dziennie, dostarczając towar klientom z Krakowa, jak również rozwożąc go w kierunku Skawiny, Alwerni, Dobczyc, Myślenic, Gdowa i Zakopanego.

Zgierz

27 lutego pod nowym adresem rozpoczęła pracę filia Inter Cars w Zgierzu. Obecnie mieści się ona przy ul. Aleksandrowskiej, gdzie została przeniesiona z ul. Dąbrowskiego. Nowa lokalizacja została wybrana ze względu na dogodniejszy dojazd (oddział znajduje się przy drodze krajowej nr 71). Innym powodem było powiększenie magazynu. W tej chwili ma on 450 m2 powierzchni. Do tego filia dysponuje 60-metrowym biurem i 90-metrową, oznakowaną salą sprzedaży. W punkcie znajduje się także sala szkoleniowa dla klientów. Przed budynkiem czeka na nich natomiast parking na ok. 10 samochodów.

W ofercie filii są produkty przeznaczone do samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych, jak również akcesoria. Dzięki wykorzystaniu call center, klient ma pewność, że dodzwoni się i złoży zamówienie przez telefon. Do takich warsztatów towar jest dowożony – odbywa się to 3 razy dziennie na 4 różnych trasach.

Dane kontaktowe: ul. Aleksandrowska 63, 95-100 Zgierz

Szczecin – ul. Kablowa

13 marca została otwarta również filia Inter Cars przy ul. Kablowej w Szczecinie. Znajduje się na terenie po byłej fabryce kabli „Załom”. Obiekt pełni funkcję mini hubu i zaopatruje w towar wszystkie filie wchodzące w skład Grupy Filialnej Szczecin. Ponadto obsługuje również klientów z takich miejscowości, jak Świnoujście, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Wolin, Nowogard, Gryfino, Pyrzyce i Banie.

Filia dysponuje magazynem o powierzchni 4700 m2, w którym wykorzystywany jest taśmociąg oraz terminale radiowe. W oddziale jest także 60-metrowa sala sprzedaży i 40-metrowe biuro. Na zewnątrz dla klientów przygotowano parking z 15 miejscami.

W szczecińskiej filii znaleźć można pełny asortyment dostępny w Inter Cars, a także produkty gabarytowe, jak AdBlue czy oleje w dużych opakowaniach. Codziennie, od 2 do nawet 4 razy dziennie, z punktu wyjeżdżają dostawy do klientów w obsługiwanych miastach (6 kierunków). Ponadto z taką samą częstotliwością obsługiwane są również wahadłowe połączenia między filiami Grupy Filialnej Szczecin.

Dane kontaktowe: ul. Kablowa 1, 70-895 Szczecin

Mińsk Mazowiecki

22 marca sieć Inter Cars powiększyła się o filię w Mińsku Mazowieckim. W ofercie ma ona części do aut osobowych, samochodów ciężarowych, akcesoria i opony.

Punkt mieści się przy drodze krajowej nr 50. Posiada magazyn o powierzchni 650 m2, 200-metrowe biuro i blisko 50-metrową salę sprzedaży. Ta ostatnia jest przejrzyście oznakowana, co ułatwia poruszanie się po filii i zakupy. Na zewnątrz natomiast przygotowano parking z ponad 20 stanowiskami. Innym udogodnieniem dla klientów jest call center.

Cztery razy dziennie w czterech kierunkach z fili wyjeżdżają samochody z dostawami.

Dane kontaktowe: ul. Warszawska 75A, 05-300 Mińsk Mazowiecki

Obecnie w Polsce znajduje się łącznie 226 filii Inter Cars, w tym 1 filia stricte przemysłowa, 4 filie autobusowe, 10 motocyklowych i 1 oponowa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!