MAN kupił spółkę VW Truck & Bus Brazylia

21 grudnia 2008, 0:00

Koncern MAN AG odkupił od Volkswagen AG przedsiębiorstwo VW Truck & Bus, z siedzibą w Resende (Brazylia). Przejęcie przedsiębiorstwa wartego 1 175 milionów € w oparciu o decyzję zarządu spółek MAN oraz VW nastąpi z dniem 1.stycznia 2009 roku.

Volkswagen Truck & Bus od roku 1996 produkuje w Resende pojazdy ciężarowe i autobusy. Przedsiębiorstwo jest największym producentem pojazdów ciężarowych w Brazylii, a zarazem liderem na rynku pojazdów o DMC powyżej 5t. Produkowane tam pojazdy przeznaczone są głównie na rynki Ameryki Południowej i Południowej Afryki. W roku 2007 sprzedano ok 47 000 ciężarówek i autobusów. Przedsiębiorstwo dysponuje doskonale zorganizowaną siecią sprzedaży i serwisów, na terenie całej Brazylii oraz krajów sąsiadujących. W zakładzie w Resende, jednej z najnowocześniejszych montowni pojazdów użytkowych, pracuje łącznie około 5 000 pracowników.

Kupno brazylijskiego przedsiębiorstwa o silnej pozycji pozwoli firmie MAN na ekspansję na południowoamerykańskim rynku, który jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się, co wpływa również na rozwój branży pojazdów użytkowych.

Prezes Zarządu MAN AG, Håkan Samuelsson, ocenia zakup przedsiębiorstwa jako istotny krok w rozwoju Grupy MAN: „Po okresie, w którym koncentrowaliśmy się na naszych kluczowych kompetencjach, MAN chce wyznaczać kurs w obszarze nowych inwestycji. Zakup VW Truck & Bus Brazylia, to kolejny kamień milowy w osiągnięciu wyznaczonego sobie celu, jakim jest międzynarodowy wzrost w sektorze ciężarówek i autobusów. Dzięki nowemu przedsiębiorstwu o silnej pozycji na rynku brazylijskim, MAN zdobędzie niezwykle ważne rynki Ameryki Południowej. Jednocześnie widzimy wysoki potencjał synergii dla naszej sieci produkcyjnej. VW Truck & Bus posiada gęstą sieć sprzedaży i nowoczesny zakład produkcyjny”

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!