Design opony HTR 2 nagrodzony

22 grudnia 2008, 0:00

Opona naczepowa Continental HTR 2 zdobyła nagrodę „iF product design award 2009” za design. HTR2 to pierwsza z zupełnie nowej generacji opon, które w ciągu najbliższych dwóch lat trafią na rynek.

Dzięki obniżonemu zużyciu paliwa i opatentowanej Technologii Airkeep, która utrzymuje wewnętrzne ciśnienie w oponie o 50% skuteczniej, oraz niskiemu oporowi toczenia, opona HTR2 w krótkim czasie zapewniła sobie pozycję lidera na rynku technicznym w swojej klasie. Projektanci Continental stanęli przed wyzwaniem stworzenia równie atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego, który świadczyłby także o wysokiej jakości produktu.

"Osiągi oraz wygląd opony są wyrazem rozumienia przez nas pojęcia jakości. Dzięki opracowaniu wyglądu jeszcze na etapie projektowania opony, udało nam się stworzyć optymalną wersję wszystkich istotnych szczegółów", komentuje Peter Bogenschütz, kierownik zespołu projektowego.

Popyt na HTR2 jest w krajach UE bardzo wysoki. Chwalona przez użytkowników opona swoją pierwszą nagrodę zdobyła na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2008 r. Europejscy dziennikarze chwalili HTR2, nazywając ją innowacją roku 2008 w dziedzinie opon naczepowych. Co więcej, oprawę graficzną promującej ją kampanii wyróżniono nagrodą iF communication design award 2008.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.22.239.*, 25 grudnia 2008, 0:00 0 0

ciekawe, czy to będzie takie samo dziadostwo jak HTR. Po użytkowaiu tych opon na swoich naczepach powiedziałem sobie że więcej firma Continental na mnie nie zarobi. Zdzierały się boki bieżnika (bark opony),a środek był jeszcze całkiem dobry (8-9mm) nie mówiąc o nacinaniu. Wyglądało to tak jak by było za mało powietrza w oponie.

Odpowiedz