Nowa opona Goodyear KMAX do naczep niskoplatformowych

24 kwietnia 2017, 12:55

Producent ogumienia Goodyear powiększył asortyment opon do samochodów ciężarowych o produkt z rodziny KMAX. Nowością jest przeznaczona do naczep o niskiej platformie z 17,5 calowymi obręczami kół. Ogumienie będzie miało 1 z pięciu rozmiarów, które w sumie zupełnie sprostają potrzebom użytkowników takiego rodzaju naczep.

Wyśrubowane wymagania, jakie użytkownicy tego typu opon stawiają przed kupowanymi produktami, nie stanowią zdaniem amerykańskich inżynierów przeszkody dla nowych KMAX.

Jak stwierdził Benjamin Willot, dyrektor marketingu Goodyear:
– Przewóz ciężkich ładunków to bardzo specjalistyczna działalność, w której kluczem do sukcesu jest niezawodność. Nowe opony KMAX T do niskich platform zaprojektowano specjalnie dla tego typu zadań. Oferują one wysoki poziom niezawodności i trwałości, długie przebiegi, niskie opory toczenia oraz całoroczną sprawność, co potwierdza symbol 3PMSF.

Odpowiednio zaprojektowany bieżnik opony zapewnia właściwe rozłożenie ciśnienia w punkcie kontaktu z nawierzchnią, co skutkuje maksymalnym wydłużeniem zużycia opony i długimi przebiegami przy jednoczesnych niskich oporach toczenia i równomiernym zużyciu opony. Z kolei wzdłużne blaszki umieszczone w klockach bieżnika gwarantują przyczepność na mokrych i śnieżnych nawierzchniach, zapewniając całoroczne osiągi. Swoją przyczepność opona zawdzięcza m.in. zygzakowatym rowkom, które tworzą wiele krawędzi zapewniających styczność żeber obwodowych z nawierzchnią. Przekrój rowków ułatwia też usuwanie kamieni. Mając na uwadze trudne warunki w jakich pracują naczepy, specjalnie przystosowano konstrukcję stopki, by zwiększyć trwałość osnowy. Skład chemiczny bieżnika dobrano w taki sposób, aby wytrzymywał duże naprężenia, zapewniając przy tym długie przebiegi, trwałość i podatność na bieżnikowanie.

Całosezonowe ogumienie ma być dostępne od maja tego roku w następujących rozmiarach.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!