Peterbilt wyprodukował 300-tysięczną ciężarówkę

8 lutego 2009, 0:00

Peterbilt Motors Company, który podobnie jak DAF Trucks należy do Grupy PACCAR, świętował wyprodukowanie 300 000 ciężarówki w swojej fabryce w Denton. Model 387 zakupiony został przez Witte Brothers Exchange, Inc, którego przedstawiciele odebrali ciężarówkę z fabryki w fabryce w Denton. W uroczystości wydania uczestniczyli pracownicy firmy Peterbilt, przedstawiciele lokalnych władz oraz media.

„Firma Peterbilt jest niezwykle dumna z tego wyjątkowego wydarzenia, które może świętować wraz z Witte Brothers Exchange. Obydwie nasze firmy wniosły niepodważalny wkład w rozwój sektora transportu, naszych pracowników i rozwój wyjątkowego produktu” – powiedział Bill Jackson, Dyrektor Generalny Peterbilt oraz vice Prezes PACCAR. „Wyprodukowana 300-tysięczna ciężarówka, Peterbilt Model 387 podkreśla atrybuty firmy Peterbilt zarówno te z przeszłości, teraźniejsze oraz przyszłe, zaczynając od wysokiej ekonomiki spalania, a kończąc na stylu i klasie, które od lat charakteryzują markę Peterbilt.”

Pierwsza ciężarówka Peterbilt, Model 359, wyprodukowana została w fabryce w Denton w kwietniu 1980 roku. Od 29 lat teksańska fabryka nieprzerwanie rozwija się i skoncentrowana jest na produkcji najlepszych ciężarówek w branży, poprzez udoskonalanie jakości pojazdów, ich wydajności, solidności oraz obsłudze klientów. Obecnie wszystkie siedem modeli do ciężkich zastosowań produkowane są w tej fabryce.

„To zaszczyt dla Witte Brothers być partnerem Peterbilt Motors Company. Historia naszej firmy sięga początku lat 50-tych XX wieku, kiedy to zajmowała się transportem długodystansowym trzody i zboża na terenie stanów środkowozachodnich” – powiedział Brent Witte, Prezes Witte Brothers Exchange, Inc. „Odbiór 300-tysięcznej ciężarówki Peterbilt z fabryki Denton wyraża nasze zaufanie do doskonałości, jakie prezentuje Peterbilt, które doceniają także wszyscy nasi klienci.”
Peterbilt Motors Company, należąca do PACCAR Inc (Nasdaq: PCAR), produkuje ciężarówki do różnych zastosowań, jak np. budownictwo, sektor komunalny, czy do transportu ponadnormatywnego. Produkty firmy Peterbilt z siedzibę w Denton, w Teksasie, łączą w sobie klasyczny styl, innowacyjny wygląd i wysoką jakość, oraz są przyjazne dla kierowców, co daje im najwyższą pozycję w branży transportowej USA. Poprzez sieć ponad 240 dealerów w USA Peterbilt oferuje również program naprawy posprzedażnej TruckCare®, zawierający naprawy bieżące, serwis szybkich napraw QuickCare, automatyczne uzupełnianie zapasów magazynu części oraz całodobową usługę Assistance. Więcej informacji o firmie na stronach: http://www.peterbilt.com.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!