Bliski Wschód dołączył do sieci drogowej DHL Freight

23 lutego 2009, 0:00

DHL Freight, specjalizujący się w kołowym transporcie wielkogabarytowym i niestandardowym, rozszerzył zasięg geograficzny swoich usług. Do obsługiwanych dotychczas krajów europejskich dołączył w lutym 2009 Bliski Wschód. Klienci wysyłający przesyłki na tym kierunku mogą teraz korzystać z nowej usługi DHL Middleeast.

DHL Freight, w ramach DHL Middleeast, obsługuje transport przesyłek do 13 krajów z regionu Bliskiego Wschodu (Iran, Irak, Kuwejt, Syria, Liban, Jordania, Egipt, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman, Jemen). Usługa obejmuje transport drogowy ładunków drobnicowych (powyżej 31,5 kg), częściowych i całopojazdowych, które docierają znacznie szybciej do adresatów niż w przypadku transportu morskiego. Ponieważ podlegają one odprawie celnej DHL Freight zapewnia swoim klientom pełną obsługę w tym zakresie. Dodatkowo w ramach usługi DHL Middleeast przygotowywane i obsługiwane są dokumenty tranzytowe i akredytywa.

„Gospodarki krajów Bliskiego Wschodu są jednymi z najszybciej rozwijających się na świecie. Kraje należące do Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej mogą pochwalić się najwyższym średnim dochodem brutto na mieszkańca. Systematyczny wzrost zapotrzebowania na dobra konsumpcyjne, w tym dobra luksusowe, jak również wyjątkowe położenie geograficzne krajów tego regionu, doprowadziły do znaczącego zwiększenia wolumenu transportowego” powiedział Paweł Kisiel dyrektor ds. rozwoju frachtu, DHL Freight. „Dla DHL Freight było to impulsem do uruchomienia serwisu drogowego pomiędzy Europą a Bliskim Wschodem – przedsięwzięcia pod wieloma względami pionierskiego. Dla naszych Klientów regularny serwis drogowy, ekonomiczny i o atrakcyjnych czasach dostaw, stanowi realną alternatywę dla drogiego transportu lotniczego lub czasochłonnego morskiego”.

Tak jak w przypadku całej oferty DHL Freight, klienci korzystający z usługi DHL Middleeast mogą składać zlecenia spedycyjne, sprawdzać status przesyłek oraz uzyskać kalkulację kosztów i informację o ubezpieczeniu cargo poprzez Centrum Obsługi Klienta DHL Freight. Kalkulacji kosztów oraz złożenie zlecenia można dokonać także za pośrednictwem strony internetowej.

DHL Freight na Bliskim Wschodzie
DHL Freight konsekwentnie rozwija swoją sieć drogowych połączeń frachtowych w tym regionie. W Europie bezpośrednie połączeniami drogowe do i z krajów Bliskiego Wschodu obsługuje 13 terminali drogowych. Na Bliskim Wschodzie działa Centrum Tranzytowe w Istambule, z którego przesyłki trafiają do 4 sortowni w Bahrajnie, Abu Dhabi, Ammanu i Dubaju, a następnie transportowane są do miejsc docelowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!