Komputery na pokładzie ciężarówek JAS-FBG S.A.

1 marca 2009, 0:00

JAS-FBG S.A. jako jedna z pierwszych spośród polskich firm logistycznych podjęła decyzję o wyposażeniu swojej floty w system zarządzania pojazdami dostarczony przez firmę Transics International NV. W skład systemu wchodzą komputery pokładowe Quattro Plus, które znajdą się w kabinach kierowców. Dzięki tym urządzeniom dyspozytorzy JAS-FBG S.A. będą na bieżąco poinformowani o położeniu pojazdu oraz jego planie podróży na mapie cyfrowej. System umożliwia również wgląd w czasie rzeczywistym w liczbę przepracowanych przez kierowcę godzin. 

– Dzięki zastosowaniu systemu łatwiejsze stanie się zarządzanie całą flotą i planowanie czasu pracy kierowców – wyjaśnia Krzysztof Pitlok, kierownik ds. organizacji transportu w firmie Transbud Katowice S.A. wchodzącej w skład grupy kapitałowej JAS-FBG S.A. – Otrzymamy możliwość błyskawicznego reagowania na wszystkie istotne zdarzenia, które będą miały miejsce w trakcie jazdy.

Oprogramowanie towarzyszące komputerom pokładowym umożliwi dyspozytorom wgląd w sposób realizacji zleceń w tym przegląd statusu, śledzenie czasów dostaw wraz z elektronicznych potwierdzeniem dostawy generowanym w czasie rzeczywistym.

Komputery Quattro Plus są łatwe w obsłudze, ułatwiają komunikację z bazą i mogą służyć także jako narzędzie asystujące w nawigacji co sprawia, że również kierowcy chętnie zabierają je w trasę.

Dla zarządzających firmą istotne są korzyści wynikające z optymalizacji kosztów działalności w czasie kiedy branża TSL przeżywa trudne chwile – Oszczędności, które pojawią się z chwilą uruchomienia systemu pozwolą nam zbudować przewagę nad konkurencją i osiągnąć zadawalające wyniki – mówi Jan Legawiec, wiceprezes zarządu Transbud Katowice S.A.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!