Niemcy, Szwajcarzy i Brytyjczycy najlepsi w obsłudze posprzedażnej Renault Trucks

6 czerwca 2017, 11:15

W ubiegłym miesiącu 24. najlepsze międzynarodowe zespoły obsługi posprzedażnej Renault Trucks rywalizowały w finale konkursu RTEC w Lyon.

Na podium stanęły zespoły z Niemiec, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Nagroda specjalna dla najbardziej zgranego zespołu przypadła Turkom.

Tegoroczna edycja mistrzostw RTEC (Droga do Doskonałości) to drugie wydanie międzynarodowego konkursu posprzedażowego. 24 zespoły finałowe wyłoniono spośród 1421 biorących udział w eliminacjach.

Zadaniem finałowym był w tym roku 45-minutowy test, w toku którego finaliści wykonywali kompleksowe prace obsługowo-naprawcze w realnych warunkach. Praktyczne zadania opracowano tak, by sprawdzić umiejętności rywalizujących zespołów w m.in. w następujących dziedzinach:

  • monitorowanie hydraulicznego systemu sterowania
  • diagnoza awarii silnika
  • analiza olejowa
  • oznakowanie pojazdów używanych
  • wyjątkowo wysokie zużycie paliwa

Zmagania finalistów oceniali eksperci Renault Trucks z całego świata. Manager zwycięskiego zespołu z Hanoweru zareagował na pierwsze miejsce tymi słowami:
– Jestem dumny ze wspaniałego występu niemieckiej drużyny. Cieszę się, że zostali oni nagrodzeni za swoją ciężką pracę.

Drugie miejsce zespołu z Bazylei zostało skomentowane przez ich przedstawiciela w ten sposób:
– Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni, że jesteśmy uważani za drugi najlepszy zespół obsługi posprzedażnej Renault Trucks. Dzisiejszy dzień rywalizacji był dla nas wysoce motywujący i zachęcił nas do doskonalenia się w naszej codziennej pracy

Brytyjski zespół z Wigan w Północnej Anglii, który brał udział w finale w 2015 roku, zajął trzecie miejsce i tak komentował swoje dokonania:
– Nie zdołaliśmy zająć miejsca na podium podczas pierwszego konkursu RTEC. Ciężko pracowaliśmy, aby zakwalifikować się ponownie. W tym roku pracowaliśmy bardziej metodycznie i pod mniejszą presją, co pomogło nam zająć cenne trzecie miejsce

Polskę w finale reprezentowała ekipa Eurocomplex Trucks Kraków w składzie: Piotr Szewczyk (Team Leader), Dariusz Trzupek, Jerzy Kupiec, Tomasz Pauliczek. W ostatecznej rozgrywce polski zespół zajął 11 miejsce ( na 1 421 startujących drużyn).

Gratulujemy!

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!