Bezpieczniej dzięki żarówkom

16 marca 2009, 0:00

Na rynku dostępne są już żarówki sprawiające, że nawet wielogodzinna jazda, niezależnie od warunków atmosferycznych, jest bezpieczniejsza i bardziej komfortowa niż dotychczas. Firma Osram zaprezentowała swój nowy produkt – żarówki przygotowane z myślą o samochodach ciężarowych – Osram Truckstar.

Zawodowi kierowcy pokonujący każdego dnia setki kilometrów najlepiej wiedzą jak dużo zależy od dobrego oświetlenia w samochodach, którymi podróżują. Największą różnicę widać szczególnie w przypadku nocnej jazdy na nieoświetlonym odcinku drogi lub podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak padający deszcz lub śnieg. Jakość światła ma wówczas kluczowe znaczenie, ponieważ w dużym stopniu wpływa na poprawienie widoczności i bezpieczeństwa na drodze.

Żarówki Osram Truckstar dzięki opatentowanej technologii jednoskrętki (single coil – SC), jako jedyne na rynku łączą w sobie dwu i półkrotnie dłuższą trwałość w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań i większą emisję światła (nawet do 100% w porównaniu do konwencjonalnej żarówki 24V).

Wspomniana technologia przyczynia się także do emitowania bardziej jednorodnego światła, co przekłada się na dokładniejsze oświetlenie drogi i mniejsze zmęczenie wzroku. Promień wytwarzany przez żarówkę Osram Truckstar sięga nawet 180 metrów przed pojazdem, co stanowi wzrost o ponad 40 metrów w stosunku do tradycyjnych rozwiązań i pozwala znacznie szybciej i lepiej ocenić kierowcy potencjalne zagrożenie na drodze.

Drugą cechą wyróżniającą żarówki Truckstar jest ich trwałość. Standardowe żarówki bardzo często ulegają wcześniejszemu uszkodzeniu w wyniku nadmiernych drgań, jakim są poddawane podczas jazdy. Wpływa na to nie tylko twarde zawieszenie, wibracje silnika, ale przede wszystkim jazda po drogach o słabej nawierzchni. Nowa konstrukcja skrętki oraz ulepszony, wzmocniony system mocowania (heavy duty) powoduje, że żarówki Osram Truckstar są bardzo odporne na skutki jazdy i znacznie rzadziej ulegają awarii. W efekcie trwałość żarówki jest dwa i półkrotnie dłuższa od trwałości standardowych żarówek serii 24V.

Sugerowane ceny producenta:
Osram Truckstar H1 – 30 PLN, H4 – 37 PLN, H7 – 74 PLN.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!