CSEasy – nowa opona przemysłowa

20 marca 2009, 0:00

Koncern Continental wprowadza do sprzedaży nową generację opon CSEasy. Nowa opona superelastyczna Continental CSEasy jest bardzo łatwa w montażu. Składa się z dwóch podstawowych elementów: adaptera i opony. Adapter jest elementem łączącym oponę ze standardową felgą a jego stożkowa forma oraz śrubowe połączenie z oponą gwarantują sztywne osadzenie opony na obręczy. Łatwość i szybkość montażu to główne atuty tej opony, która przy wymianie nie potrzebuje prasy montażowej lecz jedynie odpowiedniego klucza i niewielkiej siły ludzkiej.


Innowacyjne rozwiązanie firmy Continental przynosi korzyści użytkownikom, którzy – stosując CSEasy – oszczędzają swoje finanse dzięki efektywności wykorzystania sprzętu. Elastyczność obsługi jest zwiększona za sprawą wyeliminowania prasy montażowej i osprzętu do wymiany. Adapter – służący do wielokrotnego użytku – wykonany jest z trwałych materiałów a sposób mocowania opony na obręczy zwiększa osiągi pracy poprzez udoskonalenie technicznych właściwości. Według firmy Continental jeden adapter powinien wystarczyć do zamontowania pięciu opon.

Opona CSEasy jest dobrym rozwiązaniem do zastosowania w transporcie na terenie: magazynów, zakładów produkcyjnych, baz logistycznych oraz w innych obszarach transportu wewnątrzzakładowego.

Warto dodać, że w niedawnym teście przeprowadzonym przez specjalistów z niemieckiego Instytutu DEKRA, opona przemysłowa Continental CSEasy SC20 pokonała 6 konkurencyjnych opon m.in. dzięki niskiemu współczynnikowi oporu toczenia. A to z kolei przekłada się na wymierne oszczędności finansowe. Każdy wózek widłowy wyposażony w zwycięskie opony Continental, eksploatowany przez 6 tys. godzin rocznie, przyniesie firmie nawet 900 euro oszczędności w skali roku.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.24.216.*, 24 marca 2009, 0:00 0 0

dobre rozwiązanie. w tym kierunku powinna wlasnie isc technologia. skoro ta opona moze byc zamontowana bez uzycia prasy - jak dla mnie super

Odpowiedz