Kres silników spalinowych – nowy plan klimatyczny Francji

10 lipca 2017, 15:10

Nicolas Hulot – nowy minister ekologii w rządzie francuskim zapowiada koniec ery silników spalinowych, które mają zostać zakazane i wycofane z produkcji do 2040 roku. 

Pojazdy na benzynę i olej napędowy mają być zakazane od 2040 roku według czwartkowej zapowiedzi ministra środowiska Nicolasa Hulota. Plany Francji dotyczą również rezygnacji z korzystania z węgla, jako paliwa do produkcji energii elektrycznej do 2050 roku. Propozycje, które przedstawił minister Hulot są częścią planu prezydenta Emmanuela Macrona.

Minister środowiska zwracał uwagę, że cel ten będzie wywierał presję na francuskich producentach samochodów, ale wskazywał, że mają oni projekty, które pozwalają spełnić tę obietnicę. W ramach planu klimatycznego, mniej zamożni obywatele mieliby otrzymywać specjalne dodatki, które pozwoliłyby im na zmianę pojazdów na korzystniejsze dla środowiska. Holandia i Norwegia już wcześniej wyrażały plany rezygnacji z możliwości rejestrowania pojazdów z silnikami spalinowymi przed 2025 rokiem. Niemcy i Indie zapowiadały podobne kroki przed 2030 rokiem.

Rząd francuski pochyli się nad projektem zaprezentowanym przez ministra Hulota jesienią tego roku. Przyjęcie projektu miałoby pomóc w realizacji zobowiązań przyjętych w ramach paryskiego porozumienia klimatycznego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 11 lipca 2017, 9:46 2 0

Był taki film w latach 60-tych XX. wieku: "Pan Hulot i samochody". Gość jest chyba z tego filmu :)

Odpowiedz