II etap inwestycji w Wieltonie zakończony

20 kwietnia 2009, 0:00

W dniu 16 kwietnia 2009 firma Wielton zaprosiła dziennikarzy branżowych na konferencję prasową, aby zaprezentować rezultaty zakończonego niedawno II etapu inwestycji w zakładzie w Wieluniu oraz przedstawić plany firmy na najbliższe miesiące.

Zakończony etap inwestycji pochłonął łącznie 28 mln zł i obejmował budowę i wyposażenie działu przygotowania produkcji w zakładach w Wieluniu.
W skład tej części inwestycji wchodziła budowa nowej hali magazynu wysokiego składowania blach, zaopatrzonego w automatyczną układnicę i podajniki na stanowiska wypalarek laserowych. Ponadto budowa hali nr 1 wydziału przygotowania produkcji wraz z nowoczesnym parkiem maszyn obejmującym zespół wypalanek laserowych i pras krawędziowych. Ostatnim elementem tej inwestycji była hala nr 2 wydziału przygotowania produkcji w której znajdują się zautomatyzowane i ręczne stanowiska spawania elementów.

Kolejny etap inwestycji został na razie wstrzymany. Jego rezultatem ma być zwiększenie liczby montowanych naczep z obecnie możliwych 6 tysięcy do 10 tysięcy rocznie. Jednak w obecnej sytuacji rynkowej branży, w której moce zakładów są wykorzystane w ok.35 % ta inwestycja nie jest niezbędna.


Spotkanie w Wieluniu było także okazją do przedstawienia planów firmy na najbliższą przyszłość. Najbliższe plany Spółki to przede wszystkim rozbudowa sieci handlowej firmy oraz wdrażanie dwóch zapoczątkowanych już projektów, czyli Wielton Finance oraz Wielton Serwis.
Pierwszy z projektów jest realizowany wspólnie z firmą VB Leasing i ma na celu zapewnienie korzystniejszych warunków finansowania dla klientów Wieltonu, a także uproszczenie procedury i uzyskanie szybszej i korzystniejszej dla klientów decyzji kredytowej. Spółka liczy, że dzięki temu projektowi uda się pobudzić sprzedaż jej produktów w Polsce.

Wdrażanie drugiego z planowanych projektów ma się rozpocząć w połowie bieżącego roku. Będzie on realizowany w oparciu o całodobową infolinię wspólnie z firmą Starter i ma obejmować usługi naprawy na miejscu zdarzenia, a także holowania do najbliższego serwisu.
Będzie działać w oparciu o serwisy Wieltonu, ewentualnie Startera i obejmować takie kraje europejskie oprócz Polski jak Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Ukraina, Czechy, Słowacja oraz Węgry, Rumunia, Bułgaria, Włochy i Niemcy. Warto wspomnieć. że działa już pierwszy serwis mobilny firmy Wielton. Samochód serwisowy jest wyposażony w oprzyrządowanie niezbędne do wykonywania napraw wyjazdowych.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!