Osiem nowych modeli opon dla pojazdów ciężarowych w 2009 roku

23 kwietnia 2009, 0:00

Continental planuje zwiększyć udział w rynku opon do pojazdów ciężarowych. W kwietniu 2009 roku zaprezentowane zostaną nowe serie opon R, L oraz W do pojazdów ciężarowych. Planowanych jest osiem nowych typów w pięciu rozmiarach: 295/80, 315/80, 315/70, 295/60 i 315/60. Nowa generacja opon została opracowana z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów oraz z myślą o zredukowaniu kosztów ponoszonych przez firmy branży transportowej.

Zalety nowych opon to dłuższa żywotność, wyraźnie mniejsze zużycie paliwa i wzrost poziomu bezpieczeństwa. Punktem wyjścia w pracach inżynierów koncernu Continental była nowa technologia produkcji opasania opon, które składa się z 4 warstw kordu pochłaniającego siły, zapobiegając deformacjom i niepożądanym reakcjom opony. Zapewnia to bardziej stabilną i bezpieczniejszą jazdę. Wszystkie opony wyposażone są w system Air-Keep, wykorzystany po raz pierwszy w modelu HTR 2. System utrzymuje stałe ciśnienie w oponach o 50% dłużej niż dotychczas, co w znacznym stopniu zmnniejsza zużycie paliwa. Opony serii L i R będą dostępne na rynku od kwietnia, natomiast opony zimowe od lipca 2009 r.

Do końca 2010 r. Continental odświeży swoją ofertę dla branży transportowej, w tym dla segmentu pojazdów użytkowych, stając się firmą o najnowocześniejszej gamie. "Obecna ofensywa nowych produktów jest dla nas niepowtarzalną szansą na umocnienie naszej pozycji na rynku i wyjście z aktualnego kryzysu ekonomicznego silniejszym", mówi Herbert Mensching, Dyrektor Generalny ds. Marketingu i Sprzedaży Opon Ciężarowych Continental AG.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!