NAVECO z udziałem IVECO otwiera nowy zakład produkcyjny

27 lipca 2017, 13:13

W Qiaolin (Nankin) otwarto nowy zakład produkujący lekkie pojazdy użytkowe, skrzynie biegów i silniki. Po zainwestowaniu przez spółkę NAVECO 1,8 miliarda RMB w przeniesienie i zmianę konfiguracji produkcji nowy zakład w Qiaolin należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów wytwarzających pojazdy użytkowe w Chinach.

W nowym zakładzie wdrożono procedury i procesy oparte na standardach World Class Manufacturing (WCM) stosowanych przez CNH Industrial. NAVECO, parytetowa (50:50) spółka joint venture utworzona przez IVECO i SAIC z myślą o produkcji i sprzedaży lekkich pojazdów użytkowych, skrzyń biegów i silników otworzyła nowy zakład produkcyjny w chińskim Qiaolin (Nankin) w prowincji Jiangsu. Podczas ceremonii otwarcia NAVECO dokonano uroczystego uruchomienia linii montażowej nowego China Daily.

W uroczystości wzięli udział Pierre Lahutte, prezes marki IVECO, Stefano Pampalone, dyrektor ds. operacyjnych CNH Industrial w regionie Azji i Pacyfiku, Yu Jianwei, wiceprezes SAIC Motor i członek zarządu NAVECO oraz Feng Yuan, zastępca dyrektora generalnego Commercial Vehicle Business Division, SAIC Motor. Obecny był również Stefano Beltrame, Konsul Generalny Włoch w Szanghaju.

Zakład produkcyjny o powierzchni 843 000 metrów kwadratowych (w tym 250 000 powierzchni zadaszonej) zwiększy zdolności produkcyjne spółki NAVECO do 100 000 pojazdów rocznie. Nowy zakład produkcyjny w Qiaolin to obiekt spełniający światowe normy w zakresie ochrony środowiska. Zastosowano w nim rozwiązania umożliwiające odzyskiwanie energii, takie jak system fotowoltaiczny oraz system pozwalający na wykorzystanie deszczówki i wody przemysłowej.

Wpływ na środowisko ograniczono dzięki wdrożeniu takich procedur jak:

  • spalanie gazu z odpadów przemysłowych (TNV),
  • wykorzystanie deszczówki i oczyszczanie ścieków.

Wprowadzając w obiekcie zrównoważone technologie i procesy, spółka NAVECO miała na celu obniżenie zużycia energii o 30% i zwiększenie wartości produkcji o 25%.

W nowym zakładzie wdrożono procedury i procesy oparte na standardach World Class Manufacturing (WCM) stosowanych przez CNH Industrial. System produkcji WCM pozwala na wyeliminowanie odpadów i strat i ograniczenie do zera liczby usterek i wypadków, co umożliwi obniżenie poziomu zapasów i wdrożenie systemu „dostawy na czas”.  Zoptymalizowane zostały przepływy logistyczne i organizacja miejsca pracy zakładu w Qiaolin.

Produkcja podstawowych komponentów, takich jak silniki, zawieszenia i skrzynie biegów, odbywa się w jednej lokalizacji, a produkcja silników została niemal w całości zautomatyzowana. Znaczną powierzchnię obiektu zajmuje dział rozwoju produktów i instalacji zabudów.

Proces lakierowania stosowany na linii lakierniczej:

  1. proces przygotowania,
  2. lakierowanie zanurzeniowe,
  3. zrobotyzowane nakładanie 3 warstw lakieru,
  4.  natryskiwanie na podwozie dodatkowej warstwy ochronnej PCV.

Pierre Lahutte, prezes marki Iveco, powiedział:

– Dzisiejsza uroczystość to ważny kamień milowy w historii firmy IVECO oraz naszego partnerstwa w Chinach w ramach spółki NAVECO. Czwartą dekadę naszej obecności i partnerstwa rozpoczynamy od zainwestowania w ramach spółki NAVECO kwoty 1,8 miliarda RMB w otwarcie całkowicie nowego obiektu produkcyjnego. Nowy China Daily i nowo otwarty zakład to dowód naszego dążenia do wprowadzenia na rynek chiński produktu o najwyższej jakości. Dzięki wdrożeniu metodyki World Class Manufacturing kluczowym aspektem wszystkich operacji wykonywanych w zakładzie jest jakość i zrównoważony rozwój. Nowy obiekt odegra niezwykle istotną rolę w strategii wspierania procesu wdrażania zrównoważonego transportu i produkcji w Chinach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!