III Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Logistex 2009

30 kwietnia 2009, 0:00

Ponad dwa tysiące zwiedzających odwiedziło Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Logistex w Expo Silesia, które zakończyły się w czwartek – 23 kwietnia. Wystawa została otwarta przez: Tomasza Raczyńskiego, prezesa zarządu Kolporter Expo; Andrzeja Nowrotka z zarządu Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce oraz Marka Tarczyńskiego, przewodniczącego Rady Polskiej Izby Spedycji i Logistyki.

Do sosnowieckiego Centrum Targowo-Wystawienniczego przyjechało ponad 60 przedstawicieli firm logistycznych, dystrybucyjnych, transportowo-spedycyjnych, centrów logistycznych i dystrybucyjnych, biur doradczych, wydawnictw specjalistycznych, nie tylko z Polski, ale też Czech, Holandii i Niemiec.

Do hali wjechały ciężarówki oraz samochody dostawcze. Wśród stoisk można było m.in. zobaczyć wózki widłowe, które są podwieszane do pojazdów. Zwiedzający Targi mieli również możliwość zapoznania się z oprogramowaniem komputerowym, które ułatwia pracę firmom transportowym, nowoczesnym wyposażeniem magazynów do składowania, urządzeniami magazynowymi, systemami utrzymania czystości czy systemami automatycznej identyfikacji danych.

Tak jak w ubiegłym roku Targi uatrakcyjniły zawody Forklift Cup, czyli konkurs na najlepszego kierowcę wózka jezdniowego, zorganizowany przez AB..Z. Centrum we współpracy z Kolporter Expo, prezentacje, seminaria i pokaz udzielania pierwszej pomocy. Między innymi Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce zorganizowało seminarium zatytułowane „Aktualne problemy transportu drogowego".

Podczas tegorocznej III edycji wystawy Logistex, po raz pierwszy przyznano medal Expo Silesia w kategorii produkt/usługa za: dystrybucję krajową przesyłek drobnicowych w ramach systemu utworzonego przez różne firmy spedycyjne – pierwszy i jedyny system w Polsce, dla firmy Logwin Road + Rail Poland SP. Z o.o.

Jury konkursu zdecydowało również o dwóch wyróżnieniach. W kategorii produkt/usługa otrzymała je firma CSF POLSKA SP. Z O.O. za One4all dla logistyki. W kategorii najciekawsza ekspozycja stoiska, wyróżniono firmę CarrierWEB, B.V.

Następne Targi Logistex już w kwietniu 2010 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.5.156.*, 3 maja 2009, 0:00 0 0

Czy ktoś z organizatorów policzył, jak przełożyło się te 2 tys osób odwiedzających, na ilość osób odwiedzających poszczególne stoiska?
Ile to kosztowało wystawców, a ile w przeliczeniu na jednego odwiedzającego stoisko. Okaże się że koszt dotarcia do jednej firmy był absurdalnie wysoki. To taka uwaga aby organizatorzy takich imprez zastanowili się nie tylko ile na tym zarobili, ale też ile z tego mają wystawcy :-(

Odpowiedz