Syntetyczna kuracja metalu

6 maja 2009, 0:00

Capco MT-10 to produkt nowy produkt w ofercie firmy Inter Cars. Służy on do syntetycznej kuracji metalu. Środek inicjuje elektrochemiczną reakcję, która przebiega na powierzchni metalu, wytwarzając wiązania jonowe w nawet najdalszych zakątkach silnika. Dzięki temu „wygładza” on powierzchnię metalu, chroniąc przez to elementy pojazdu przed tarciem i zabezpieczając je jednocześnie przed uszkodzeniami powstającymi w momencie zimnego rozruchu silnika.

Nie jest to dodatek do oleju!

Produkt nie zawiera teflonu, silikonu, grafitu ani innych substancji poprawiających smarność oleju lub krótkotrwałą gładkość powierzchni. Redukcja tarcia jest wyłącznie wynikiem reakcji elektrochemicznej zachodzącej na powierzchniach współpracujących.

Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania dotyczące Capco MT 10, oraz odpowiedzi na nie.

Czy stosowanie preparatu MT-10 może zapobiec uszkodzeniu silnika powodowanego suchym startem?
Wiązania jonowe powstające w wyniku reakcji chemicznej zwiększą wielokrotnie działanie smarne oleju. Dlatego też MT-10 w znacznie bardziej chroni silnik przed uszkodzeniem w trakcie suchego startu, stanu, w którym cały olej spłynął do miski olejowej silnika podczas długiego postoju.

Dodatkowo MT-10 nie zawiera cząstek stałych. Proces zachodzący w silniku nie polega na smarowaniu olejem czy też preparatem, ale na tworzeniu wiązań jonowych na częściach trących metalu. Inne preparaty zawierające cząstki stałe mogą prowadzić do zatykania się przewodów olejowych (kanalików) w trakcie używania ich przez długi okres czasu lub przez osadzanie się nagaru na przegrzanych częściach silnika. W przypadku MT-10 takie niebezpieczeństwo nie występuje.

Kiedy można dodać dodatek MT-10 do oleju? Czy preparat musi być dodawany w momencie wymiany oleju silnikowego?
Powszechnie uważa się, że dodatki uszlachetniające muszą być dolewane zazwyczaj w momencie wymiany oleju silnikowego na nowy. MT-10 jest takim rodzajem dodatku, który powoduje reakcję chemiczną na powierzchni metalu. Wystarczający jest przebieg około 100 kilometrów, aby MT-10 zaczął efektywnie działać. Można go dodać w każdym momencie bez konieczności wymiany oleju.

Czy zastosowanie preparatu MT-10 przynosi natychmiastowy efekt?
Oczywiście zastosowanie preparatu MT-10 nie przyniesie efektu natychmiast po dodaniu go do oleju silnikowego lub przekładniowego. Będzie stopniowo poprawiał on strukturę powierzchni metalu. Największą ochronę powierzchni metalu zapewni po przebiegu około 100 kilometrów. Efekt reakcji chemicznej wywołanej preparatem MT-10 jest długotrwały, zaleca się ponowne dodanie preparatu po dopiero 20 000 kilometrów.

Firma Inter Cars S.A.jest wyłącznym dystrybutorem Capco MT-10.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!