JAS-FBG S.A. Spedytorem Roku 2008

7 maja 2009, 0:00

Podczas X Kongresu Spedytorów, który odbył się w Kazimierzu Dolnym JAS-FBG S.A. została uhonorowana tytułem Spedytor Roku 2008. Organizowany od 2001 roku przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki konkurs służy wyłonieniu spośród spedytorów najbardziej aktywnego i działającego fair w danym roku.

Nowe kierunki geograficzne – przesyłki do 80 krajów świata.
Ubiegły rok stał się dla spółki okazją do przeprowadzenia działań mających na celu jeszcze lepsze dopasowanie oferty firmy do potrzeb klientów. Spedytorzy firmy stale poszerzają swoje działania o nowe kierunki geograficzne. Dzięki współpracy z godnymi zaufania zagranicznymi partnerami do sieci spedycji drobnicowej JAS-FBG S.A. włączono nowe kraje. Teraz przesyłki drobnicowe, zarówno w imporcie jak i eksporcie przewożone są także na trasach łączących Polskę z Portugalią, Norwegią, Bułgarią, Rumunią i Węgrami. Również dział spedycji kolejowej zyskał nowy kierunek wprowadzając do obsługi transporty do Serbii.

Dla spedycji morskiej i lotniczej głównym zagranicznym partnerem pozostaje Jas Forwarding – firma o ogólnoświatowym zasięgu. – Dzięki zacieśniającej się z roku na rok współpracy jesteśmy w stanie sprostać zapotrzebowaniu klientów na usługę w serwisie door to door o zasięgu globalnym – mówi Aleksandra Mleczak, zastępca dyrektora spedycji morskiej. W tym roku do sieci placówek Jas Forwarding dołączyły Ukraina, Kuwejt, Argentyna i Angola co rozszerza do osiemdziesięciu listę krajów, do których JAS-FBG S.A. oferuję usługę door to door .

Nowe, większe magazyny spedycyjne i logistyczne
Powiększeniu uległy powierzchnie spedycyjnych i logistycznych magazynów JAS-FBG S.A., dynamiczny rozwój przechodzi dział spedycji drobnicowej, który w drugiej połowie roku zanotował potrojenie ilości przewożonych przesyłek i wdrożył system identyfikacji przesyłek przy pomocy kodów kreskowych.

Flota wyposażona w komputery pokładowe
Nowością na pokładzie ciężarówek należących do floty JAS-FBG S.A. są komputery pokładowe Quattro Plus, które wchodzą w skład sytemu zarządzania pojazdami. System dostarczony przez firmę Transics International NV – europejskiego lidera tego typu rozwiązań, jest odpowiedzią firmy na trudną sytuację branży transportowej.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!