KH KIPPER po raz pierwszy na targach STEINEXPO

9 sierpnia 2017, 21:36

Przed nami jeszcze całe lato, ale już w najlepsze trwa organizacja Międzynarodowych Pokazowych Targów Przemysłu Materiałów Budowlanych STEINEXPO, które odbędą się w dniach 30.08-02.09.2017. To co wyróżnia STEINEXPO od innych imprez to dynamiczne pokazy maszyn i urządzeń odbywające się w warunkach zbliżonych do naturalnych. W tym roku na liście wystawców po raz pierwszy znajdzie figuruje KH-KIPPER.

Polski producent zabudów na samochody ciężarowe zaprezentuje w strefie pokazów statycznych najnowszy model zabudowy kopalnianej W1MV na 5-osiowym podwoziu VOLVO. Nowy produkt miał niedawno swoją premierę na majowych Targach Autostrada-Polska, Rotra w Kielcach i w czerwcu na Targach Mining Word w Moskwie. Teraz nadszedł czas na pokazanie go po raz pierwszy w Niemczech.

Zabudowę W1MV zaprojektowano do transportu w kopalniach. Przy ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych, pod wpływem materiałów o dużej frakcji, narażona jest na ciągłe zużycie. Wykorzystywana do transportu urobku z miejsca wydobycia do kruszarki, po odpowiednim przygotowaniu drogi transportowej może z powodzeniem zastąpić wozidło. Niektóre kopalnie mieszczą się na mocno ograniczonej powierzchni, gdzie drogi technologiczne są wąskie, a pojazdy trzeba dobierać pod kątem zwrotności. Uniwersalna wywrotka na podwoziu ciężarowym – jak twierdzi producent – poradzi sobie nie tylko w obrębie kopalń, ale również na drogach publicznych przemieszczając się pomiędzy kopalniami.

Głównym motywem powstania nowego modelu zabudowy są rosnące koszty transportu. Większą ładowność uzyskano dzięki zmniejszeniu wagi skrzyni. Wyeliminowanie niepotrzebnych elementów konstrukcji zwiększyło także jej sprężystość, wydłużyło okres trwałości i zmniejszyło ilość potencjalnych uszkodzeń konstrukcji, powodowanych załadunkiem dużych odłamków skalnych. Obniżenie środka ciężkości całego pojazdu nie pozostaje bez wpływu na większą stabilność przy wyładunku materiału ze skrzyni.

Zabudowa została zgłoszona do ochrony patentowej oraz wzorów użytkowych.

Firma pragnie zaprosić na stoisko KH-KIPPER numer C49a w strefie prezentacji statycznych.

Więcej o wydarzeniu można poczytać pod linkiem: https://www.steinexpo.eu/1-0-Home.html.

Zapraszamy także do obejrzenia materiału video na temat nowej zabudowy:

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!