Pierwszy MOP Lotos-u już otwarty

15 maja 2009, 0:00

Spółka Lotos Paliwa oddała właśnie do użytku pierwsze tzw. Miejsce Obsługi Podróżnych. Stację wraz z całą ofertą usług skierowanych do kierowców uruchomiono w Kołbaskowie, przy autostradzie A6 prowadzącej z Polski do Niemiec.

Oprócz dystrybutorów z tradycyjnymi paliwami obiekt wyposażony jest również w 4 stanowiska sprzedaży AdBlue oraz tyle samo dystrybutorów umożliwiających szybkie tankowanie TIR-ów. Dodatkowo w ofercie stacji znajduje się m.in. sklep z szeroką ofertą handlową a także duży parking z myślą o kierowcach TIR-ów i aut osobowych.

– Stacja w Kołbaskowie będzie obsługiwała między innymi naszych klientów flotowych, posługujących się kartami Lotos Biznes. Będzie na niej dostępny również program premiowy Navigator – mówi Waldemar Soczyński, dyrektor ds. sieci stacji Lotos Paliw. – Nie zabraknie także supernowoczesnych paliw Dynamic, które na początku tego miesiąca uhonorowano tytułem „Europrodukt 2009”.

Budowę kolejnych MOP-ów – przy autostradach A2 i A4 Lotos Paliwa rozpoczną we wrześniu tego roku. Obiekty te zostaną oddane do użytku z początkiem 2010 r.

23 października 2008 roku, w zakończonym przez GDDKiA przetargu, Lotos uzyskał prawo do budowy aż sześciu stacji paliw przy autostradach A2 (odcinek Konin – Stryków) i A4 (odcinek Wrocław – Katowice). Postępowanie przetargowe trwało równy rok, a jego uczestnikami byli główni operatorzy sieci stacji na krajowym rynku. Przedmiotem przetargu było wówczas 7 par MOP-ów w 5 zespołach (po dwa i cztery MOP-y). Lotos złożył oferty dotyczące wszystkich oferowanych zespołów. Najwyższe wyniki spośród wszystkich oferentów koncern osiągnął w zakresie 4 par. Jednak z uwagi na ograniczenia wynikające z zasad przetargu Lotos mógł objąć dzierżawą jedynie 3 pary MOP w lokalizacjach: Police/Łęka (A2), Witowice/Oleśnica (A4) i Rachowice/Kozłów (A4). GDDKiA w ramach rozwoju sieci autostrad w Polsce zaplanowała do 2015 r. zagospodarowanie ok. 100 MOP stacjami paliw.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!