Targi Autostrada 2009

18 maja 2009, 0:00

W dniach 12-15 maja 2009r. w Kielcach odbyły się targi Autostrada. Ponad 700 wystawców prezentowalo swoje produkty i uslugi. Oprócz firm związanych ściśle z budownictwem drogowym i kruszywami, oraz maszynami pracującymi z tym sektorem, na szczególną uwagę zasłużyły także stoiska firm prezentujących samochody ciężarowe i naczepy.

Dużą popularnoscią cieszyły się stoiska takich firm jak Volvo, Mercedes, Uni-Truck-(mający 30% udziału w rynku Iveco w Polsce) czy Renault Truck.
Firma Uni-Truck (stoisko połączone z Castrol) zorganizowała prawdziwy show z pokazem mody i prezentacją łodzi wyścigowej. W Renault uwagę zwracały plakaty z imprezy Cape to cape, natomiast Mercedes witał zwiedzających piękną wywrotką wspinającą sie na skały. Stoisko Volvo było oazą spokoju i smacznej kuchni.

Poza znanymi, popularnymi na naszych drogach markami – pojawiły się przedstawicielstwa bardziej egzotycznych w dzisiejszych czasach firm – jak np. Kamaz, Maz czy Tatra. Marki te wydają się być zapomniane ale w branży budowlanej nadal są cenione i poszukiwane. Zresztą firmy te udowodniły, że ich nowe modele również wizualnie starają się nadążyć za resztą Europy.

Duże zainteresowanie budziły naczepy – z racji tematyki targów głównie zsypowe. Zaprezentowały się firmy Wielton, Skibicki , Mega, Kh-kipper, oraz TSR, która przedstawiła naczepy niskopodłogowe. Nie zabrakło także firm produkujących oleje i asfalt – Castrol, Orlen ,Lotos czy Total.

Oczywiście dominowały jednak firmy sektora budowlanego. Na placu wokól hal targowych firmy Intrac, Interhandler, Komatsu i inne przezentowały różnorakie maszyny.Od wielkich gąsiennicowych i kołowych koparek, spychaczy czy dżwigów, poprzez mniejsze maszyny drogowe – aż do miniładowarek i narzedzi ręcznych.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!