DHL nagrodzone w rankingu Idealny Pracodawca 2009

25 maja 2009, 0:00

DHL Express (Poland) otrzymał tytuł Lidera Branży w Ogólnopolskim Rankingu Idealny Pracodawca 2009 wśród studentów. Ranking powstał na podstawie wyników badania Universum Student Survey 2009, w którym swoją opinię przedstawiło 15 tys. studentów z 50 najlepszych polskich uczelni. Dzięki nim DHL stanął na podium w branży: transport i logistyka.

Wyróżnienie Lidera Branży przyznawane jest tym firmom, które otrzymały najwięcej wskazań studentów w określonej branży. To świadczy o wysokim postrzeganiu firmy jako potencjalnego pracodawcy w oczach studentów.

Przyznanie DHL tytułu Lidera Branży oznacza, że studenci przy podejmowaniu decyzji o pracy w branży logistycznej w pierwszej kolejności wskazują na naszą firmę. To dla nas bardzo ważne tym bardziej, że przewodnią myślą podejmowanych przez nas działań jest strategia First Choice – Firma Pierwszego Wyboru dla pracowników i klientów. Jesteśmy dumni z tego, że nasze starania zostały zauważone i wyróżnione przez tak wymagające grono” powiedziała Magdalena Chabińska Rossakowska, dyrektor ds. personalnych DHL Express (Poland).

W tym roku w Polsce odbyła się trzecia edycja światowego programu badawczego Universum Student Survey. Uczestniczyli w nim studenci z 28 krajów na całym świecie. Celem badania było z jednej strony poznanie oczekiwań studentów, wiążących się z planowaniem przyszłej kariery i rozwojem zawodowym, z drugiej analiza wizerunku pracodawców oraz ich atrakcyjności na danym rynku pracy. Na podstawie wyników badania przyznawane były nagrody w 7 kategoriach oraz wyróżnienia Lider Branży w poszczególnych sektorach. Wyniki zostały zebrane w raporty tworzone według określonego zakresu tematycznego, na przykład Ideal Employer Brand Report określający postrzeganie pracodawców przez studentów. Lista 100 zwycięskich firm z każdej kategorii zostanie opublikowana w specjalnej publikacji „Universum TOP 100 – Idealny Pracodawca”.

W DHL Express (Poland) działania koordynujące współpracę z wyższymi i średnimi szkołami realizowane są przez Dział Personalny. Firma uczestniczy w programach skierowanych do studentów oraz, w ramach partnerstwa, współpracuje z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu. DHL Express wspiera też edukację uczniów logistycznych szkół średnich. Organizowane są wycieczki do sortowni i terminali DHL Express oraz przekazywane materiały dydaktyczne. Przedstawiciele Działu Personalnego reprezentowali firmę na kongresie nauczycieli średnich szkół logistycznych, omawiając oczekiwania DHL Express wobec absolwentów. Ma to pomóc w lepszym dopasowaniu programu nauczania do realiów biznesowych.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

127.255.255.*, 26 maja 2009, 0:00 0 0

Ciekawe ile kosztuje taki dyplom , dyche , dwie dychy , a może raczej jest to towarzystwo wzajemnej adoracji. I tak oto manipuluje się mediami i opinia społeczna. "Wszystko jest na sprzedaż" i uczciwosc i honor. Onegdaj gdy jeszcze rządzili wielcy mężowie było to wykute na orężu , a dziś w czasach wielkiej emancypacji pochowane jest to w damskich torebkach a niekiedy nawet głęboko w ?d?e?

Odpowiedz