Tablet FleetXPS na Androida dla firm transportowo-logistycznych od Trimble

7 września 2017, 14:47

FleetXPS, to tablet z systemem Android na pokładzie, w pełni zarządzany przez Trimble. Tablet uzyskał certyfikat odporności IP65 i jest odporny na upadek z wysokości 1,2 metra, a bateria wystarcza na 8-godzinny dzień pracy. Daje dostęp do aplikacji firmom trzecim, certyfikowanym i sprawdzonym przez Trimble.

FleetXPS dostarcza aktualnych i szczegółowych informacji na temat statusu i stanu przesyłki, od czasu załadunku czy przeładunku towaru po cyfrowe potwierdzenie dostawy. Jest podstawowym elementem sprawnego zarządzania łańcuchem dostaw.

FleetXPSnie ma bezpośredniego połączenia z pojazdem i skupia się na interakcji z kierowcą podczas działań logistycznych:

 • Wyświetlanie czasu jazdy (*)
 • Bezprzewodowa funkcja track & trace w czasie rzeczywistym (**)
 • Manualna i automatyczna (*) identyfikacja kierowcy
 • Przesyłanie wiadomości i głośnomówiący zestaw telefoniczny ( opcjonalnie: różnego rodzaju rozwiązania łączności bezprzewodowej takie jak WLAN, Bluetooth i 3G)
 • Nawigacja oraz nawigacja dla pojazdów ciężarowych
 • Rozliczanie czasu pracy
 • Potwierdzenie dostawy:
  – Zintegrowany skaner 1D/2D kodów kreskowych (opcjonalnie)
  – Zintegrowany aparat fotograficzny do dokumentowania m. inszkód i zdjęć kodów kreskowych
  – Skaner dokumentów (urządzenie zewnętrzne)
  – Możliwość składania podpisu
 • Wyświetlanie czasu jazdy (*)

Podobnie jak CarCube i Truck4U, FleetXPS jest systemem zamkniętym, co oznacza, że za jego instalację i zarządzanie (oprogramowanie i sprzęt) odpowiada wyłącznie firma Trimble Transport & Logistics.

Elastyczność, modułowość i kompatybilność
Truck4U i FleetXPS cechuje fakt, że nie tylko komunikują się z oprogramowaniem back-office oferowanym przez firmę Trimble Transport & Logistics, lecz także przekazują dane między sobą. Dzięki temu można je instalować razem lub samodzielnie.

Modułowy charakter i łatwa instalacja Truck4U i FleetXPS stwarzają nowe możliwości współpracy. Właściciel floty zarządzający flotą w czasie rzeczywistym może w łatwy sposób współpracować z dostawcą usług logistycznych potrzebującym wyłącznie danych logistycznych. Koszt mogą ponieść wspólnie obie strony.

(*) Funkcjonalności te wymagają połączenia WiFi z bramą sieciową Truck4U.
(**) Możliwość wykorzystania pakietu przesyłu danych Truck4U (przy podłączeniu).

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!