Nowy serwis Mercedesa

19 czerwca 2009, 0:00

Od początku czerwca 2009r. w Pyskowicach działa autoryzowany punkt serwisowy samochodów dostawczych i ciężarowych Mercedes-Benz, uruchomiony przez spółkę transportową Viva-Trans Sp. z o.o. Jest to serwis dedykowany ciężkim pojazdom, a więc zaprojektowany i działający ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki klientów ciężarowych. Jego otwarcie jest kolejnym elementem jakościowej i ilościowej rozbudowy sieci dealersko-serwisowej samochodów cieżarowych Mercedes-Benz. W zeszłym roku otwartych zostało 6 punktów.

Nowy serwis Viva-Trans – wszystko w jednym miejscu
Nowy serwis Viva-Trans w Pyskowicach na Górnym Śląsku to jedna z najnowocześniejszych autoryzowanych stacji obsługi samochodów użytkowych Mercedes-Benz w regionie. Obiekt powstał na działce powierzchni ponad 3 ha. Znajdują się w nim hale mieszczące: warsztat mechaniczny, serwis blacharsko – lakierniczy, automatyczną myjnię dla samochodów ciężarowych, Okręgową Stację Kontroli Pojazdów oraz część administracyjno-biurową.

Warsztat mechaniczny mieści 8 stanowisk naprawczych i pracuje w nim 15 wykwalifikowanych mechaników. Serwis działa w godzinach 7-21 w dni powszednie, a w soboty – 8-14. Poza tymi godzinami klienci również nie pozostają bez opieki. Dwa bardzo dobrze wyposażone samochody serwisowe dojadą do uszkodzonego samochodu użytkowego i w wielu przypadkach naprawią go na miejscu zdarzenia w ramach Service24h Mercedes-Benz – 24 godziny na dobę.

Serwis blacharski wyposażony jest w dwa stanowiska do prostowania kabin i ram. Podczas napraw wykorzystuje się plazmowe urządzenie do miejscowego podgrzewania części, co pozwala na prostowanie stalowych elementów bez konieczności demontażu. Ponadto rezygnacja ze standardowego palnika znacznie zmniejsza się ryzyko uszkodzenia części płomieniem.

Warsztat lakierniczy ma komorę długości ponad 12 m, co stanowi ewenement na skalę krajową. Pozwala ona na lakierowanie kompletnego samochodu. Stosowane w lakierni odkurzacze technologiczne sprawiają, że pył praktycznie nie wydostaje się spod szlifowanych powierzchni.

Automatyczna myjnia dla samochodów ciężarowych posiada funkcję ręcznego sterowania. Dzięki temu mycie pojazdów z różnego rodzaju nadbudówkami, spojlerami czy owiewkami jest bezpieczne. Myjnia wyposażona jest również w urządzenie wysokociśnieniowe umożliwiające mycie miejsc trudnodostępnych dla szczotki automatycznej. Ważnym aspektem jest również ekologiczna technologia myjni – nawet 80 proc. wykorzystywanej wody po oczyszczeniu trafia z powrotem do jej obiegu.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów działająca w serwisie Viva-Trans w Pyskowicach wykonuje przeglądy rejestracyjne pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz autobusów wszystkich marek.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!