Rekordowa dostawa pojazdów hybrydowych Scania w Norwegii

30 września 2017, 19:16

140 autobusów Scania zostanie dostarczonych do odbiorcy z regionu Kristiansand, znajdującego się na południowy zachód od Oslo. Pojazdy zostaną objęte usługą Scania Fleet Care. W ramach usługi Scania bierze pełną odpowiedzialność za przeglądy i naprawy pojazdów. Wszystkie autobusy mogą być zasilane biodieslem, a 70 spośród nich ma napęd hybrydowy. To największa do tej pory dostawa pojazdów hybrydowych Scania dla pojedynczego odbiorcy.

– W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę zrównoważonych rozwiązań transportowych. Równocześnie rozwijamy wiele z nich, co pomaga nam spełnić wymagania różnorodnych nabywców – komentuje Karin Rådström wiceprezes odpowiedzialna za autobusy
i autokary w Scania.

Dostawa obejmuje autobusy Scania Citywide LE Suburban Hybrid, Scania Citywide LE Suburban oraz Scania Higer A3, każdy z kilkoma wariantami wyposażenia. Wszystkie pojazdy mogą być napędzane biodieslem. Autobusy rozpoczną pracę w lipcu 2018 r. w firmie Boreal Buss prowadzącej przewozy na rzecz Agder Kollektivtrafikk, jednostki samorządowej zarządzającej transportem publicznym. Boreal Buss eksploatuje już na terenie Norwegii 170 autobusów Scania.

Umowa obejmuje 7-letni kontrakt obsługowo-naprawczy zawarty w ramach Scania Fleet Care. Usługa ta zwiększa dyspozycyjność floty, zapewnia lepszą kontrolę nad kosztami
i pozytywnie oddziałuje na płynność finansową. Eksperci Scania stale monitorują
i diagnozują pojazdy oraz planują obsługę prewencyjną, ograniczając do minimum sytuacje, które mogłyby wpłynąć na zakłócenie przebiegu przewozów.

Jest to nie tylko największe, jednorazowe zamówienie na autobusy hybrydowe Scania, ale również największe dla Norsk Scania, norweskiego oddziału producenta z Södertälje.

Norsk Scania posiada 45 serwisów w Norwegii i zatrudnia około 1000 osób, które zajmują się przede wszystkim obsługą pojazdów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!