Bus, który przewiezie… 40 kg ładunku

3 listopada 2017, 14:21

Polacy są mistrzami kombinowania na co dowodem jest Bus zatrzymany przez Kaliskie WITD. Podczas ważenia wykazano przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej… o półtorej tony. Jednak nie sam poziom przeładowania zadziwia.

Bus został zatrzymany do kontroli w miejscowości Antonin – Strugi, na drodze krajowej nr. 11/25. Tam też został zważony. Jego masa rzeczywista wynosiła 5 ton, natomiast dopuszczalna masa całkowita wbita do dowodu rejestracyjnego to 3490 kg. Dopiero po całkowitym rozładunku bus mieścił się w kategorii wbitej w dowodzie. Jego waga wynosiła wtedy 3450kg, czyli sporych rozmiarów Iveco mogło przewozić jedynie 40 kilogramów.

Żeby wypełnić całą tę wolną przestrzeń trzeba by było chyba przewozić pierze, albo puste butelki po wodzie, oczywiście plastikowe. Tak czy owak nie wiadomo czym kierował się właściciel takiego pojazdu, gdy wpadł na pomysł zarejestrowania go do 3,5 tony. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a dowód rejestracyjny został zabrany do czasu rozładowania pojazdu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Słoń, 7 listopada 2017, 7:32 0 0

i się śmieje, a Państwo ma 500zł Ile razy go złapią w ciągu roku ? 1 może 2 i kto się z tego śmieje?

Odpowiedz

Anonim, 21 listopada 2017, 18:17 0 0

Nie rozumiem dlaczego samochód dostawczy(ciężarowy) nazywany jest busem (autobusem). Ciekawe co było wpisane w dowodzie rejestracyjnym (rodzaj pojazdu)

Odpowiedz

Kris, 22 listopada 2017, 19:23 0 0

Myślę że SKP w której przybijano pieczątki powinna dostać nagrodę specjalną a kierowcę należy konkretnie ukarać-brawo.

Odpowiedz

Anonim, 3 lipca 2021, 12:43 1 0

Właściciel w ten sposób chciał zaoszczędzić na podatku od srodków transportu, na ubezpieczeniu tego pojazdu i prawdopodobnie oplaty za przejazd drogami by nie płacic viatola.

Odpowiedz