Szybsze obliczanie kosztów transportu

4 sierpnia 2009, 0:00

W dobie rosnącej konkurencji na rynku transportowo-logistycznym coraz większego znaczenia nabiera szybka aktualizacja danych do obliczania kosztów przewozu na określonej trasie. Te dane to np. opłaty drogowe, czy zasięg stref ochrony środowiska. Służy temu nowy serwer firmy Planung Transport Verkehr z niemieckiego Karlsruhe – PTV MapServer 5.4. Narzędzie to w nowy sposób obrazuje na ekranie komputera proces planowania tras i optymalizacji procesów logistycznych. Fundamentem serwera są czytelne mapy cyfrowe marki map&guide i szybka kalkulacja tras przejazdów.

PTV MapServer może funkcjonować w środowisku Windows. Posiada szeroką gamę funkcji przydatnych dla firm, korzystających już z oprogramowania firmy PTV opartego na mapach marki map&guide. Stanowi wszechstronne narzędzie wspierające aplikacje logistyczne i geograficzne firmy PTV, które są aktualnie dostępne na rynku.

Dostawcy oprogramowania dla logistyki i transportu, korzystając z PTV MapServera mogą teraz sprawniej powiększać funkcje mapy cyfrowej o takie funkcje, jakie chcą. Nowy serwer szczególnie ułatwia importowanie i administrowanie adresami, dostarczanie danych na mapę, dokładne geokodowanie adresów i ważnych punktów (POI – points of interest), zaznaczanie indywidualnych obiektów w określonym promieniu.

Szybko i bez problemów można integrować funkcje przydatne dla logistyki, jak lokalizacja pojazdów, czy kalkulacja tras w całej Europie, włącznie z opłatami drogowymi. Możliwe jest również włączanie do oprogramowania indywidualnych aplikacji, jak np. rodzajów dróg zamkniętych dla przewozów przez użytkownika w procesie kalkulacji przejazdów (mogą to być ulice w miastach zamknięte dla transportu ciężkiego).

Wszystkie funkcjonalności mogą być integrowanie do oprogramowania poprzez standardowe interfejsy, bez konieczności zmiany dotychczasowych. Dostawca oprogramowania może włączać teraz do oferowanych systemów tylko te funkcje, które chce. PTV MapServer wspiera wszystkie standardowe języki programowania (C++, Delphi, Visual Basic, .NET, Java) wymaganych podczas np. importowania danych.

Więcej informacji można uzyskać w firmie Autosoftware z Bydgoszczy (www.autosoftware.com.pl).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!