Światowa premiera na targach Solutrans — moduł telematyczny Kögel

24 listopada 2017, 10:21

Na targach Solutrans 2017 firma Kögel dokonuje pierwszej odsłony nowego modułu telematycznego do naczep z funkcją automatycznego wykrywania opon.

Jest to system, który automatycznie lokalizuje czujniki ciśnienia w każdej oponie. Umożliwia w ten sposób szybką i prostą wymianę ogumienia w dowolnym warsztacie, ponieważ eliminuje żmudny i kosztowny proces ręcznej kalibracji czujników, znany z dotychczasowych rozwiązań, przy użyciu oprogramowania lub specjalnego skanera.

Od drugiego kwartału 2018 roku klienci firmy Kögel mogą wybrać jeden z dwóch modułów telematycznych do naczep Kögel. Własny moduł telematyczny firmy Kögel lub nowy moduł opracowany we współpracy z LDL Technology z funkcją automatycznego wykrywania opon. Oba rozwiązania są dostosowane do naczep Kögel i umożliwiają dostęp w czasie rzeczywistym do danych EBS, lokalizacji, chłodzenia, opon i samej naczepy poprzez portal internetowy Kögel.

Nowy moduł telematyczny do naczep Kögel ma wbudowany odbiornik systemu monitorowania ciśnienia w ogumieniu. Umożliwia on dokładne określenie położenia każdego czujnika ciśnienia w oponach i dzięki temu — także każdej opony. Klienci Kögel mogą wymienić opony w dowolnym warsztacie, ponieważ czasochłonny i drogi proces kalibracji czujników ciśnienia w ogumieniu czy przeprogramowanie za pomocą specjalnych przyrządów ręcznych nie są już konieczne. Pracownicy warsztatu nie muszą przechodzić żadnych szkoleń ani wykazywać się znajomością oprogramowania. Nowy moduł telematyczny automatycznie wykrywa czujniki ciśnienia w oponach oraz ich położenie w naczepie.

W połączeniu z modulatorem EBS i agregatem chłodniczym nowy moduł telematyczny z automatycznym wykrywaniem opon w naczepach Kögel dostarcza dane na temat stanu eksploatacyjnego naczepy. Dzięki portalowi internetowemu Kögel Telematics dane te mogą być w razie potrzeby analizowane. W portalu internetowym można ustalić trasy geofencingu i w razie potrzeby ustawić alarmy informujące spedytora, warsztat lub osobę zarządzającą flotą, poprzez SMS lub e-mail, o zdefiniowanych odchyleniach od ustawionych parametrów.

Poprzez nową aplikację Kögel Telematics, portal internetowy Kögel lub system zarządzania flotą, oprócz standardowych danych telematycznych „PosControl” takich jak lokalizacja, czasy przejazdów czy przebieg trasy spedytorzy mogą wywoływać w czasie rzeczywistym również następujące informacje: „EBSControl” dostarcza z elektronicznego układu hamulcowego (EBS) informacji o skuteczności hamowania, a także o stanie licznika, prędkości, nacisku na osie, ciśnieniu w oponach oraz zużyciu hamulców. „TrailerControl” wskazuje aktualny stan sprzęgu, akumulatorów i otwarcia drzwi oraz informuje, czy zapłon w ciągniku jest włączony. „TempControl” ułatwia monitorowanie i sterowanie temperaturą we wnętrzu chłodni, wspomaga dokumentowanie na bieżąco łańcucha transportu chłodniczego oraz informuje o cyklach eksploatacji i serwisowania.

Kögel Telematics jest dostępny dla wszystkich pojazdów z oferty Kögel. Możliwości przesyłu danych, opcjonalne wyposażenie sprzętowe oraz ceny mogą się różnić zależnie od typu naczepy.

Kögel Telematics dostępny jest również jako doposażenie dla już dostarczonych naczep. W ten sposób użytkownicy mogą rozbudować swoją flotę o system telematyczny Kögel.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!