Indianka wygrała Pomorską Miss Scania 2009

8 września 2009, 0:00

5 września 2009 już po raz 8 w siedzibie gdańskiego oddziału Scania odbyły się wybory Pomorskiej Miss Scania. W tym roku mimo niesprzyjającej pogody na imprezę przybyło 1.500 miłośników tuningowanych pojazdów Scania, żeby wybrać tę najpiękniejszą.

W konkursie uczestniczyło około 30 pojazdów. Dla zgromadzonej publiczności organizator przygotował wiele ciekawych atrakcji. Dzieci miały do dyspozycji park zabaw. Dorośli brali udział w konkurencjach sprawnościowych, ze Scania w roli głównej. Na scenie wystąpił zespół Cocktail, a całość poprowadził Jarek Janiszewski z zespołu Czarno – Czarni.

W tegorocznej edycji Pomorskiej Miss Scania pojawiła się nowa kategoria Scania Classic, dedykowana pojazdom najlepiej utrzymanym i zadbanym. Zwyciężczynią została Scania 142 E firmy DRAJWER Piotra Szafrana z Kościerzyny. Nagrodę publiczności zdobyła Scania 143 M firmy WAWOS Bartosza Wawrzyniewicza z Koszalina.

Nagrodę główną, tytuł Pomorskiej Miss Scania 2009 jury składające się z dziennikarzy prasy motoryzacyjnej jednogłośnie przyznało 3-osiowemu ciągnikowi Scania R560 należącemu do firmy TRANS-POWIŚLE ze Sztumu. TRANS-POWIŚLE to firma rodzinna prowadzona przez ojca Jerzego i syna Adama Miętkowskich. Właściciele to pasjonaci motoryzacji lubujący się w marce Scania. W nagrodzonym pojeździe, wszystko, poza artystycznym malowaniem, wykonali własnoręcznie.

To nie pierwszy laur zdobyty przez Indiankę. Dotychczas została nagrodzona na Power Truck Show 2009 w Finlandii w specjalnej kategorii guru tuningu Svempy oraz w tegorocznym Master Truck Festival w kategoriach Master Truck of Poland i Master Truck of the Interior.

Warto dodać, że na co dzień samochód użytkowany jest na trasach Skandynawii przy kole podbiegunowym, a roczne przebiegi wynoszą 110.000 km. Stąd też specjalne wzmocnienia i okratowania widoczne z przodu pojazdu, mające na celu ochronę szyby przed kamykami, którymi zimą posypuje się drogi w Norwegii.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!