Profesjonalny warsztat podczas 9 Targów IC

, 14 września 2009, 0:00

Podczas swoich ostatnich targów, Inter Cars S.A. zaproponował odwiedzającym bardzo szeroką ofertę urządzeń i maszyn warsztatowych, testerów diagnostycznych, narzędzi ręcznych i specjalistycznych dedykowanych do warsztatu. O ofercie wyposażenia warsztatowego oraz o zainteresowaniu stoiskami w Hali A opowiadają szef działu wyposażenia warsztatowego – Krzysztof Marciniak i Koordynator ds. rozwoju -Wojtek Jagodziński.

Podczas 9.Targów można było zapoznać się z nowoczesnym oprogramowaniem, jak również porozmawiać o korzystnych programach wsparcia dla warsztatów, niezwykle przydatnych przy kosztownych inwestycjach. O co klienci pytali najczęściej?


Krzysztof Marciniak: Większość klientów zna dobrze programy wsparcia dla warsztatów, które oferuje Inter Cars S.A. Jednak Ci, którzy dotychczas nie korzystali z leasingów i kredytów, najczęściej prosili o wyjaśnienie zasad finansowania wybranych urządzeń i maszyn. Przykładowo np. przy inwestycji w podnośnik 2-kolumnowy o wartości 10.000 zł netto, klient płaci pierwszą opłatę w wysokości 2000 zł netto, a potem 36 rat miesięcznych po 266 zł. Jest to bardzo bezpieczna i korzystna forma płatności nie wymagająca angażowania całości środków finansowych w dniu zakupu. Takie rozwiązanie pozwala właścicielom warsztatu niewielkim kosztem korzystać z nowych urządzeń, oferować dodatkowe usługi, a co za tym idzie generować dodatkowy zysk.

Dla osób, które zdecydowały się na zakup urządzeń podczas targów przygotowaliście specjalne rabaty i bonusy. Jakie?

KM: Wśród wszystkich klientów, którzy zdecydowali się na złożenie zamówienia podczas 9. Targów i zakończenie transakcji do dnia 19.09.2009r. zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody takie jak: trzy nawigacje Blaupunkt Travel Pilot, trzy detektory nieszczelności oraz trzy iPody Nano. Oprócz tego zaoferowaliśmy wiele towarów i urządzeń w cenach promocyjnych. Jedną z ciekawych promocji była oferta zakupu urządzenia do klimatyzacji z firmy TEXA wraz z gratisowym ultradźwiękowym urządzeniem do dezynfekcji układów klimatyzacji o wartości 1100 zł.

Czy w porównaniu z ubiegłymi targami odnotowaliście wzrost zainteresowań klientów waszą ekspozycją?

KM: Zdecydowanie tak! Pomimo, iż klienci w poszukiwaniu specjalistycznych narzędzi i urządzeń korzystają z naszej wyszukiwarki internetowej www.warsztat.intercars.com.pl, to preferują bezpośredni kontakt i możliwość zobaczenia wybranego sprzętu „na żywo”. Udział w targach pozwala na wymianę poglądów, doświadczeń a przede wszystkim ułatwia decyzję o zakupie wybranego asortymentu. Było nam bardzo miło gościć tak wielu klientów i móc zaprezentować wszechstronny wachlarz naszej oferty.

Jak dobieraliście ofertę targową?

Wojciech Jagodziński: W ofercie targowej znalazło się ok. 200 firm – producentów i dostawców specjalistycznych narzędzi urządzeń warsztatowych z całego świata. Dzięki temu każdy z zainteresowanych gości znalazł coś dla siebie. Pragnę zaznaczyć, ze względu na ekskluzywne kontrakty zawarte przez dostawców preferujących solidnych partnerów wielu producentów można znaleźć jedynie w ofercie Inter Cars S.A. W tym roku po raz pierwszy pokazana została nowa linia podnośników i urządzeń do wulkanizacji pod nazwą EVERT i EVER-ETERNAL.

Marka EVERT jest nową marką promowaną przez Inter Cars S.A. Jak postrzegano ją na targach?

WJ: Marka EVERT cieszyła się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem. Większość podnośników i sprzętów do wulkanizacji, ich działanie oraz sposób wykonania, można było sprawdzić podczas demonstracji na stoisku targowym. Liczba złożonych zamówień na urządzenia marki EVERT potwierdziła ich wysoką jakość.

Które ze stoisk, jaka oferta cieszyła się największym zainteresowaniem?

KM: Najwięcej gości odwiedziło stoiska na których prezentowano „na żywo” pracę sprzętów takich jak np. podnośniki czy urządzenia do ogumienia EVERT, spawarki, prostowniki i przecinarki plazmowe firmy TELWIN, narzędzia specjalistyczne do głowic TRIUMF, narzędzia do demontażu drążków kierowniczych marki INSA czy też diagnostyka samochodowa i klimatyzacje włoskiej firmy TEXA.

W ramach ekspozycji 9.Targów można było obejrzeć i porównać wiele urządzeń i narzędzi producentów i dostawców. Były to:

• Testery diagnostyczne,
• Linie diagnostyczne,
• Urządzenia do geometrii,
• Podnośniki,
• Dźwigniki hydrauliczne,
• Wyważarki i montażownice do kół,

• Urządzenia do serwisu olejowego,
• Stacje do napełniania klimatyzacji,
• Kompresory i narzędzia pneumatyczne,
• Meble warsztatowe, szafki,
• Wózki narzędziowe,
• Narzędzia ręczne proste i specjalistyczne,

• Wyciągi spalin,
• Oraz wiele innych urządzeń niezbędnych w warsztacie samochodowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!