Dobry weekend dla zespołu Frankie Racing

16 września 2009, 0:00

Podczas ósmej rundy tegorocznych Wyścigowych Mistrzostw Europy Ciężarówek, rozegranej w dniach 12-13 września na torze Zolder w Belgii, najlepiej wypadł zespół Frankie Truck Racing. Dwóch kierowców Renault ukończyło wszystkie cztery wyścigi na punktowanych pozycjach. W drugim sobotnim wyścigu Markus Altenstrasser zajął drugie miejsce, a Frankie Vojtisek zajął czwartą pozycję w finałowym wyścigu w niedzielę.

Renault Trucks Benelux zaprosiła 300 gości, którzy mieli okazję odwiedzić padok i zobaczyć, jak prowadzi się wyścigowe ciężarówki podczas gry na symulatorze. 14 tysięcy kibiców przez dwa chłodne, ale suche dni, obserwowali zaciekłą walkę toczącą się na torze. Najwięcej emocji wzbudziła walka Albacete i Vrsecky”ego, którzy są pretendentami do tytułu Mistrza Europy.

Podczas sobotnich kwalifikacji obaj kierowcy Renault pojechali bardzo równo – ich czasy różniły się jedynie o 0,41 sekundy. Wspólnie stanęli na piątej linii podczas startu, ale w wyścigu liczącym 12 okrążeń udało im się pokonać kilku rywali, dzięki czemu ostatecznie zajęli 7. i 8. miejsca.


W drugim wyścigu Altenstrasser zaczął bardzo szybko, gdy Vojtisek walczył z Allgauerem. Po przejechaniu połowy dystansu wyścigu Austriak był wciąż pierwszy, ale Vrsecky przedostał się już na drugą pozycję i nie odpuszczał. Problemu techniczne Vojtiska sprawiły, że nie mógł zająć dobrego miejsca, ale zdobył dwa punkty kończąc wyścig na drugim miejscu. Altenstrasser ukończył wyścig niecałą sekundę za Vrseckym, któremu udało się pokonać Austriaka.

Podczas trzeciego wyścigu obydwaj kierowcy Renault dobrze wystartowali i po jednym okrążeniu przesunęli się na 9. i 10. miejsce. Kierowcy zespołu Frankie Racing cieszyli się brakiem kłopotów technicznych, co pozwoliło im ukończyć wyścig na siódmym i ósmym miejscu.

Czwarty wyścig był bardzo ekscytujący do samego końca. Vojtisek prowadził przez pierwsze trzy okrążenia, ale Hahn był szybszy od niego i nie oddał prowadzenia już do końca. Vojtisek nie zdołał obronić się przed Allgauerem i Vrseckym ostatecznie zajął czwarte miejsce. Wspomniani kierowcy tak zaciekle walczyli o drugie miejsce, że niewiele brakowało, a przypłaciliby to wypadkiem na ostatniej szykanie. Altenstrasser zobaczył czarno-białą szachownicę jako ósmy kierowca.

Markus podczas wyścigowego weekendu zebrał 19 punktów, a Frankie 16. Do zakończenia sezonu 2009 pozostały jeszcze dwa wyścigi. Altenstrasser zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, a Vojtisek plasuje się na 9 pozycji. Ich zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Ciężarówki Renault będzie można zobaczyć w akcji we Francji na torze Le Mans 19 i 20 września. Ostatnia runda Wyścigowych Mistrzostw Europy Ciężarówek zostanie rozegrana w Hiszpanii w dniach 3-4 października 2009.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!