Nowy serwis w sieci Mercedes-Benz

22 września 2009, 0:00

Od 18 września klienci mogą korzystać z nowej autoryzowanej stacji obsługi Mercedes-Benz Lenartowicz, zlokalizowanej Niemcach pod Lublinem. Zespół serwisu liczy 8 mechaników przeszkolonych w zakresie obsługi ciężarówek Mercedes-Benz. Wcześniej firma sprzedawała i serwisowała ciężarówki w dotychczasowej siedzibie w Lublinie.

Placówka w Lublinie nie spełniała wszystkich wymagań powiększającej się grupy klientów, dlatego właściciel zdecydował się na przeniesienie jej w nowe miejsce. Początkowo będą działać tam dwa kanały obsługowe z 4 stanowiskami naprawczymi, ale stacja przygotowana jest do powiększenia o kolejne 7.

Mechanicy będą korzystać z hali warsztatowej z linią diagnostyczną MAHA. Posiadająca cyfrowy system odczytu i rejestracji sygnałów linia diagnostyczna Eurosystem IW7 umożliwia kompleksowe badanie stanu technicznego pojazdów, w tym regulację siłowników, kontrolę siły hamowania, badania za pomocą dymomierza i analizatora spalin. Rezultaty pomiarów mogą być eksportowane do dowolnej bazy danych. W magazynie części zamiennych znajduje się k. 90% potrzebnych elementów. Pozostałe są zamawiane w Europejskim Centrum Logistycznym w Warszawie i w ciągu 24 godzin trafiają do serwisu.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów może dokonywać przeglądów samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów wszystkich marek. Kierowcy, którzy oczekują na odbiór auta mogą rozgościć się w minihotelu z 4 pokojami z zapleczem sanitarnym oraz kuchennym.

W tym roku powstały trzy stacje serwisowe. Sieć serwisowa liczy już 47 stacji obsługujących pojazdy dostawcze oraz 30 – ciężarowe. Obiekt w Niemcach będzie znajdować się tuż przy planowanej obwodnicy Lublina i Niemiec.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!