Nowa odsłona usług Mercedes-Benz CharterWay

25 września 2009, 0:00

Mercedes-Benz Polska wprowadza nowy zakres usług – Mercedes-Benz CharterWay, adresowany dla klientów samochodów użytkowych. Usługi CharterWay oferowane są w Polsce od 2001r. jednakże w tym roku ich zakres został rozszerzony, a forma uatrakcyjniona. W nowym portfolio znajdują się zarówno usługi serwisowe (umowy serwisowe), jak i finansowe (leasing, wynajem długo- oraz krótkoterminowy).

Aktualnie z oferty Mercedes-Benz CharterWay korzysta około 7 000 klientów w Europie m.in. z branż: transportu dystrybucyjnego i dalekobieżnego, komunalnej, kurierskiej, budowlanej czy przewozu osób. Aktualny stan floty pojazdów CharterWay to 70 000 jednostek w całej Europie, z czego 60 000 w Niemczech.

Nowy zakres usług serwisowo-finansowych Mercedes-Benz CharterWay

Dążąc do optymalizacji swojej oferty i dostosowania jej do wymagań rynkowych, Daimler AG powiązał swoje usługi dla samochodów użytkowych w trzy linie produktowe Mercedes-Benz CharterWay, w tym roku wprowadzone również w Polsce. Są to:
– CharterWay Service, który pozwala na bezgotówkowe rozliczanie kosztów przeglądów oraz napraw wykonanych w dowolnym autoryzowanym serwisie Mercedes-Benz na terenie całej Polski;
– CharterWay ServiceLeasing, który łączy zalety umowy serwisowej i leasingowej;
– CharterWay Wynajem, krótko- i długoterminowy, pozwalający na zachowanie elastyczności i płynności finansowej.

Aktualna oferta CharterWay została stworzona zgodnie z zapotrzebowaniami finansowo-serwisowymi europejskich klientów, którzy coraz częściej sięgają po leasing oraz wynajem pojazdów użytkowych. Współczesny przedsiębiorca chce w jak największym stopniu skupić się na swojej podstawowej działalności, mieć możliwość kalkulacji kosztów oraz zminimalizować czas poświęcany kwestiom administracyjno-finansowym. Dlatego CharterWay ograniczył procedury do minimum, a wszelkie kwestie formalne można załatwić u wybranego Autoryzowanego Dealera Mercedes-Benz.

CharterWay Service

W celu zapewnienia mobilności i utrzymania wartości pojazdów użytkowych Mercedes-Benz CharterWay oferuje usługi CharterWay Service zabezpieczające naprawy i przeglądy techniczne. Zapewniają one możliwość długoterminowego planowania kosztów eksploatacji pojazdów i ograniczenie ryzyka niespodziewanych przestojów spowodowanych awarią. Usługi CharterWay Service dostosowane są do różnorodnych potrzeb klienta. Może on wybierać różnorodne opcje: od wydłużenia świadczeń o charakterze gwarancyjnym czy zapewnienia prac przeglądowych, do pełnego zakresu umowy. Wariant pełny zapewnia kompleksową obsługę pojazdu wraz z pomocą Mercedes-Benz Service 24h na terenie całej Europy.

Zaletą wszystkich umów serwisowych CharterWay Service, bez względu na wybraną wersję, jest przewidywalność kosztów. Zapewniona ona zostaje przez ustalenie z góry stałej wysokości miesięcznej raty lub też w niektórych przypadkach opłaty jednorazowej. Przy kalkulacji miesięcznej raty uwzględnia się: typ i wyposażenie pojazdu, czas użytkowania, sposób i warunki eksploatacji oraz zakładany roczny przebieg. Ryzyko kosztów nieprzewidzianych napraw jest ponoszone przez Mercedes-Benz.

W aktualnej ofercie CharterWay Service znajdują się 4 rodzaje usług serwisowych:
1. Extend / Extend Plus – świadczenia o charakterze gwarancyjnym na układ przeniesienia napędu a w przypadku ExtendPlus – na wszystkie układy i podzespoły pojazdu. Obejmują one wszystkie naprawy, które zgodnie ze standardową gwarancją kwalifikowane byłyby jako gwarancyjne w pierwszym roku eksploatacji pojazdu;

2. BestBasic, który obejmuje wszystkie przeglądy przebiegowe i okresowe, zgodnie z zaleceniami producenta; zakres tych przeglądów opisany jest również w książce serwisowej;
3. Select, który jest połączeniem Extend oraz BestBasic, tj. świadczenia o charakterze gwarancyjnym oraz przeglądy przebiegowe i okresowe;
4. Complete – czyli „pełny” serwis. To propozycja dla tych, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad kosztami floty pojazdów. Obejmuje on wszystkie prace i czynności związane z serwisowaniem pojazdu, z częściami eksploatacyjnymi i Mercedes-Benz Service 24h włącznie. Pozwala to na ograniczenie prac administracyjnych, dzięki czemu przedsiębiorca może skoncentrować się na własnej działalności.


CharterWay ServiceLeasing

Firmy, które myślą o leasingu samochodu użytkowego z dodatkową ofertą opieki serwisowej, mogą teraz skorzystać z elastycznej oferty CharterWay ServiceLeasing. Stanowi ona połączenie leasingu z usługami CharterWay Service, których zakres – od opcji Extend do Complete – wybiera klient. Oferta przynosi dodatkowe oszczędności, zmniejsza nakłady administracyjne, takie jak kontrola faktur, i zwiększa operatywność. Dodatkowym atutem CharterWay ServiceLeasing jest możliwość uregulowania w jego ramach kwestii ubezpieczenia pojazdu, z uwzględnieniem ubezpieczenia GAP – wyrównującego finansową różnicę między wartością ubezpieczenia pojazdu a jego wartością rynkową.

CharterWay Wynajem

Oferta CharterWay Wynajem skierowana jest nie tylko do firm wykonujących zlecenia sezonowe. Dzisiejsza sytuacja wymaga od większości firm dużej elastyczności, również w zakresie wielkości parku pojazdów użytkowych i ich dostępności. CharterWay Wynajem pomaga realizować zarówno kontrakty terminowe, jak również rozładować nagłe spiętrzenie zleceń czy zastąpić pojazd, który uległ awarii. W racie wynajmu poza samym pojazdem zawarte są: obsługa serwisowa, koszty administracyjne, podatki i ubezpieczenie. Termin wynajmu jest dostosowany do potrzeb klienta – może trwać od 24 godzin do 60 miesięcy.

CharterWay Wynajem Długoterminowy trwa od 24 do 60 miesięcy. Jest to usługa oparta na leasingu operacyjnym (finansowanie pozabilansowe) ze stałą miesięczną ratą, uzupełniona o dodatkowe elementy, związane m.in. z zarządzaniem pojazdami. Jego zalety, w porównianiu z tradycyjnym leasingiem, to m.in. brak konieczności wykupu auta, sfinansowanie rzeczywistego spadku wartości czy brak opłaty wstępnej po spełnieniu odpowiednich wymogów. W praktyce CharterWay Wynajem Długoterminowy oznacza dla klienta użytkowanie pojazdu bez ponoszenia ryzyka finansowego oraz nieprzewidzianych kosztów napraw, które leżą po stronie Mercedes-Benz. Ponadto klient może skonfigurować pojazd w zakresie wyposażenia oraz zabudowy zgodnie z własnymi potrzebami.

Z kolei CharterWay Wynajem Krótkoterminowy to najnowsza i najbardziej kompleksowa usługa, która zawiera w sobie wszystkie elementy potrzebne do użytkowania pojazdów dostawczych i ciężarowych. Oferta skierowana jest zarówno do firm jak również do osób fizycznych. Klient otrzymuje pojazd z uregulowanymi wszelkimi opłatami, takimi jak ubezpieczenie, podatek od środków transportu i nie musi się martwić o jego serwisowanie. Procedura wynajmu jest bardzo uproszczona, dzięki czemu nakłady administracyjne i czasowe klienta są ograniczone do minimum.

Mercedes-Benz wynajmuje pojazdy poprzez wybranych autoryzowanych dealerów Mercedes-Benz w całej Polsce – w chwili obecnej w przypadku samochodów dostawczych jest to 15 punktów, zaś samochodów ciężarowych – 3.
Cenniki zostały skalkulowane w zależności od pojazdu, okresu wynajmu oraz przewidywanego przebiegu – ceny zaczynają się od 290 PLN / dzień w przypadku samochodów dostawczych oraz 4900 PLN / tydzień w przypadku samochodów ciężarowych. Rata najmu obejmuje finansowanie pozyskania pojazdu, ubezpieczenie, podatki, koszty rejestracji, serwisowania i abonamentu radiowego.

W programie wynajmu krótkoterminowego biorą udział tylko pojazdy nowe i jednocześnie najpopularniejsze wśród polskich klientów. Są to m.in. Mercedes-Benz Vito 111/115 CDI Kombi, Sprinter 313 CDI Euro 5 Furgon oraz Actros 1844 LS.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!