Gotowa na lepsze czasy

2 października 2009, 0:00

O nowej Scanii serii R mówiło się już od jakiegoś czasu. Szwedzki producent dość umiejętnie ukrywał wprowadzane zmiany, jednak, jak się okazało, nie było to trudne. Większość istotnych modyfikacji miała miejsce we wnętrzu i podwoziu pojazdu.

W ciągu pięciu lat produkcji obecnej serii R, znalazła ona 200.000 nabywców na całym świecie. Podczas jej prezentacji szef Scanii Leif Östling zapowiadał przejście na nowy etap „ewolucji“ polegający na ciągłym wprowadzaniu modyfikacji i ulepszaniu produkowanych w Södertälje pojazdów.
I w tych kategoriach należy oceniać prezentację nowego modelu R, który miał miejsce w połowie września.
Zmiany zewnętrzne należy określić jako facelifting mający na celu poprawę aerodynamiki, wyostrzenie linii oraz podkreślenie przynależności do marki. Powększono wloty powietrza i nowy jest zderzak przedni z możliwością montażu opcjonalnych świateł dziennych oraz aktywnego tempomatu ACC.
Zupełnie na nowo zaprojektowano spojlery międzyosiowe, które swoimi przetłoczeniami nawiązują do tych zastosowanych na masce Scanii, ale mają też według producenta redukować zużycie paliwa o 0,6 procenta…

Ciąg dalszy w TRAILER Magazine 10/2009

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!