Travego zdobył tytuł „Coach of the Year 2010”

26 października 2009, 0:00

Trzecia generacja autokaru Mercedes-Benz Travego została nagrodzona tytułem „Coach of the Year 2010” na tegorocznych targach autobusów Busworld Kortrijk.

Travego trzeciej generacji pojawiło się na rynku na początku 2009 roku. Statuetkę wręczył Stuard Jones, przewodniczący jury przyznającego tę prestiżową nagrodę. Wyboru dokonali eksperci z 17 europejskich krajów.

Autobus został bardzo dobrze oceniony podczas Coach Euro Test w czerwcu 2009 roku we Francji. W tym ważnym teście brano pod uwagę oszczędność paliwa, wpływ na przyrodę, bezpieczeństwo, komfort i prowadzenie się pojazdów.

– „Bezpieczeństwo zawsze było, i wciąż jest, najważniejszą wartością dla Mercedesa. Wszystkie trzy generacje naszego flagowego autokaru były innowacyjnymi modelami na tle konkurencji. Już w 1999 roku Travego wyposażano w sytemy EBS, ABS, ASR i hamulec pomocniczy w standardzie. Później wprowadzono układy SPA i ART. Trzecią generację autokaru oferujemy z systemem ABA” – powiedział Hartmut Schick, szef Daimler Buses – „Każdy nasz bezpieczny autobus na drodze zwiększa bezpieczeństwo na drogach, w rezultacie czego chroni życia.” – przypomina Schick.

O działaniu układu ABA pisaliśmy szerzej w tym artykule. Zaś bezpieczeństwo pasywne zwiększa Front Collision Guard. Aby zapobiec wbiciu się samochodu osobowego pod autokar zamontowano specjalną belkę, za którą umieszczono elementy absorbujące energię uderzenia. Dodatkowo, kokpit Travego wyposażono w kierownicę, pedały i fotel, które mogą odsunąć się w razie poważnego wypadku, dając kierowcy dodatkowe centymetry przestrzeni, które mogą uratować życie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!