Kolejne nagrody dla Volvo

26 października 2009, 0:00

W tym miesiącu Volvo może poszczycić się dwiema nagrodami doceniającymi między innymi troskę producenta o środowisko i zmniejszenie rachunków za paliwo. 11-litrowe Volvo FM otrzymało nagrodę „Irish Truck of the Year 2010”. Szwedzką firmę wyróżniono również podczas rozdania nagród „GreenFleet Awards”.

Nagrodę „Irish Truck of the Year 2010” dla Volvo przyznał w październiku 2009 magazyn „Fleet transport”.
– „Świetnie jest słyszeć dobre wieści w tych trudnych czasach. Pozytywną rzeczą dla nas jest to, że Volvo zastało je z odświeżoną gamą produktów wysokiej jakości. Volvo FM z 11-litrowym silnikiem to produkt z wartością dodaną, stworzony specjalnie dla sektora flotowego. Ze względu na jego niską wagę i zdolność do przystosowywania, przygotowaliśmy specyfikacje dla przemysłu petrochemicznego oraz do dostaw dla supermarketów. A przede wszystkim, oszczędność paliwa FM11 jest doskonała.” – powiedział Göran Nyberg, dyrektor zarządzający Volvo Trucks.

Nagrodę „Large Goods Vehicle Manufacturer of the Year” z rąk byłego prezentera programu „Top Gear” i „Fifth Gear”, Tiffa Needella odebrał product manager Volvo Trucks na Wielką Brytanię, John Comer. Ceremonia zbiegła się z dniem wejścia w życie normy Euro 5. Warto wspomnieć, że obecne ciężarówki spełniające normy Euro 5 są stokrotnie czystsze od tych sprzed 20 lat.

Nagroda była uhonorowaniem wkładu producenta w rozwój technologii przyjaznych dla środowiska: silniki Volvo D13 i D11 Euro-5 dostępne są też w wersjach spełniających bardziej rygorystyczne normy określone w standardach EEV (Enhanced Environmentally friendly Vehicle).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!