Monitoring z Glob Car

23 listopada 2009, 0:00

Na rynku jest już dostępna nowoczesna usługa firmy G4S – Glob Car, pozwalająca na stały monitoring auta, przy jednoczesnej redukcji kosztów. System monitorowania pojazdów jest coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem. Opierając się na ostatnich danych aż 50% firm z sektora transportowego w Unii Europejskiej stosuje systemy oparte na nowoczesnych technologiach teleinformatycznych wspierających zarządzanie flotą. W Polsce udział ten przypada na zaledwie 10% takich firm.

Jednakże w ciągu ostatnich miesięcy można zaobserwować znaczący wzrost liczby firm, które tę usługę wprowadziły. Głównie są to firmy: transportowe, produkcyjne, handlowe, dystrybucyjne, usługowe, logistyczne, budowlane.

Jednym z przykładów takiej usługi jest Glob Car firmy G4S, który dostępny jest w dwóch wariantach: Ochrona i Logistyka. Pierwszy znajduje zastosowanie głównie wśród klientów indywidualnych, drugi – wśród firm. Dla najbardziej wymagających możliwe jest połączenie dwóch opcji.

Stałe bezpieczeństwo i ochrona

Obecnie coraz większą uwagę zwraca się na bezpieczeństwo, zarówno człowieka jak i towaru. Dla przedsiębiorcy bardzo istotne są również wyniki finansowe. Efekty działania wdrożonego systemu w postaci znacznych oszczędności są zauważalne niemal od razu. Usługa ta, pozwala na skuteczniejsze i łatwiejsze nadzorowanie i rozlicznie pracowników zatrudnionych w terenie i wypełnianych przez nich obowiązków (przedstawiciele handlowi, kierowcy, dostawcy). Systemy GPS potrafią rozpoznać każde zdarzenie, jakie miało miejsce w samochodzie wyposażonym w urządzenie odbiorcze, np. otwarcie drzwi, przekręcenie klucza w stacyjce, ruch pojazdu bez włączonego silnika. Lokalizator GPS weryfikuje każde zdarzenie pod kątem jego legalności.

Statystyki podają, że monitoring samochodu prowadzony systemem GPS daje niemal 100-proc. pewność odzyskania skradzionego auta. Możliwość bieżącej lokalizacji pojazdu oraz w razie potrzeby chwilowego unieruchomienia silnika znacznie podnosi skuteczność działań policji.

GPS jest dobrym rozwiązaniem pozwalającym na łatwiejsze i skuteczniejsze zarządzanie flotą. Klient otrzymuje dostęp do bieżących oraz archiwalnych informacji związanych z użytkowaniem jego pojazdów.

Podstawowe urządzenie zainstalowane w pojeździe umożliwia wizualizację najważniejszych informacji na jego temat: pozycję, kierunek, prędkość, miejsce i czas, uruchomienia silnika oraz postoju. Istnieje opcja zainstalowania dodatkowych elementów w pojeździe pozwalających na zebranie innych parametrów takich jak: informacja o ilości, poziomie oraz ubytkach paliwa, sygnalizacji otwarcia, zamknięcia drzwi do przestrzeni ładunkowej, identyfikacja kierowcy, tryb jazdy (prywatny/służbowy) itp.

System składający się z różnorodnych urządzeń zawsze powinien być indywidualnie dostosowany do potrzeb i wymagań klienta. Jednorazowy koszt usługi wraz z montażem jest zróżnicowany tak samo jak wachlarz dostępnych możliwości, w zależności od poszczególnych elementów systemu oraz od wybranej formy współpracy z daną firmą, może wynosić nawet parę tysięcy złotych – aktualnie także wprowadzone są na rynek nowoczesne systemy monitorowania dostępne nawet od 1 zł.
Natomiast usługa pozwalająca na ochronę i widoczność pojazdu dostępna w aplikacji widocznej przez właściciela na monitorze komputera jest dostępna poprzez wykupienie miesięcznego abonamentu. Ceny są obliczane w zależności od wybranej opcji usługi (ochrona/ logistyka), zamontowanych urządzeń, okresu trwania umowy. Granice, o których mówimy to kwoty od około 30 zł netto do około 300 zł netto miesięcznie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!