Wielton podsumowuje 2009 rok

23 listopada 2009, 0:00

Firma Wielton zaprosiła dziennikarzy branżowych na konferencję prasowa podsumowującą działania spółki w 2009r. Spotkanie które odbyło się 19 listopada 2009 w ośrodku Stacja Nowa Gdynia w Zgierzu było okazją do obejrzenia nowych produktów Wielton oraz do rozmowy z pracownikami i dyrekcją firmy.

Konferencję prowadzili:
Prezes zarządu Włodzimierz Masłowski, v-ce prezes Mariusz Golec oraz dyrektor Piotr Ogrodowicz.


Głównym zadaniem jakie Wielton postawił przed sobą na rok 2009 było odzyskanie rynku polskiego. Intensywna praca nad tym projektem, zaowocowała zagęszczeniem sieci handlowców (w tej chwili Wielton zatrudnia przynajmniej jednego handlowca na każde województwo), oraz stworzeniem sieci przedstawicieli do kontaktu z dealerami.

W odzyskiwaniu krajowego rynku z pewnością pomógł również projekt Wielton Finance, dzięki któremu sfinansowano prawie 47% produktów w pierwszych 3 kwartałach 2009 r.
Istotnym elementem nowej polityki firmy jest również bardziej indywidualne podejście do potrzeb klientów i nowe produkty.

Dla potrzeb firm transportujących produkty AGD powstała naczepa kurtynowa ze zmodernizowanym systemem rozsuwania tylnych portali.
Poza tym przedłużona naczepa kurtynowa „Long Wielton „ – wykorzystywana głównie przez firmy zajmujące się transportem w motoryzacji.

Dla firmy syberyjskiej – zajmującej się transporten węgla powstały naczepy do przewozu większych mas. Z góry zakładano ,że ładunki będą przeładowane. Przy zastosowaniu standardowych osi , wzmocnieniu całej zabudowy – stworzono naczepę dłuższą pozwalającą na większe obciążenie siodła. Dotychczas sprzedano Sib Ugol 20 naczep , ale trwają rozmowy nad kolejnym zamówieniem.

Najnowszymi produktami Wielton są :
-Naczepa-wywrotka aluminiowa Light o kubaturze 24;28;38 – lżejsza o 550 kg. Zysk w masie udało się wypracować między innymi dzięki zmienionej ramie. Poza tym nowa wywrotka różni się od poprzedniej wersji kątem nachylenia ściany przedniej , sposobem mocowania podestu, wzmocnionymi obrzeżami , klapą- wykonaną z jednego arkusza blachy i sposobem zapinania plandeki. ( nie potrzeba żadnych haczyków- plandekę – można zapiąć z poziomu ziemi)
-Naczepa do przewozu złomu – wykonana z jednego arkusza blachy, beż jakichkolwiek spoin, które blokowałyby zsypywanie towaru.

Niekwestionowanym hitem tegorocznych produktów Wielton była wywrotka typu Halfpipe. Pomimo ,że jest to najgorszy rok dla transportu ciężkiego, a firmy mają przerost mocy produkcyjnych – rynek wywrotek był większy niż w 2008.

Wszystkie działania organizacyjne i finansowe oraz nowe produkty spowodowały, że pomimo mniejszego niż w ub. roku rynku zbytu w Polsce – udział Wielton w jego strukturach wzrósł przeszło dwukrotnie.

Nie oznacza to bynajmniej ,że zaniedbano inne rynki zbytu. W Bułgarii Wielton ma swojego pracownika, w Kazachstanie – 2 handlowców, a ponadto firma rozszerzyła swoje wpływy na rynki skandynawskie- gdzie mają nowych dealerów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!