Nowa funkcja w systemie Dynafleet

7 grudnia 2009, 0:00

Oparty na technologii internetowej system informacji transportowej Volvo Trucks, Dynafleet, został wzbogacony o kolejną funkcję ułatwiającą pracę zarówno kierowców, jak i firm transportowych. Nowa funkcja – Przesył danych z tachografu – umożliwia automatyczne przesyłanie za pośrednictwem internetu wszystkich informacji z tachografu cyfrowego do biura firmy transportowej.

– Dzięki Przesyłowi danych z tachografu firma transportowa ma bezpośredni dostęp do aktualnych informacji dotyczących czasu pracy i stylu jazdy kierowcy – mówi Pascal Claes, menedżer produktu ds. Dynafleet w Volvo Trucks. – Wszystkie informacje są na bieżąco zapisywane i przechowywane przez ustalony okres czasu w przypisanej danej firmie transportowej przestrzeni dyskowej serwera Dynafleet. Powoduje to zmniejszenie ilości niezbędnych czynności administracyjnych i ułatwia spełnienie wymogów prawnych.

Automatyczna i bezpieczna obsługa

Przesyłanie danych odbywa się bez konieczności jakiejkolwiek dodatkowej ingerencji. Zadaniem kierowcy jest jedynie umieszczenie osobistej karty w tachografie cyfrowym. Decyzję o częstości transferu danych z samochodu ciężarowego do biura podejmuje firma transportowa. Żeby móc odczytać te dane, firma transportowa musi posiadać czytnik kart i indywidualną kartę kodową. Karta kodowa zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do danych. Dzięki temu, że Dynafleet zaprojektowano, jako system paneuropejski, wszelkie koszty komunikacji pokrywa subskrypcja. Cecha ta wyróżnia funkcję Przesył danych z tachografu na tle wielu innych systemów dostępnych na rynku.

– Przesył danych z tachografu to kolejny powód, dla którego warto wybrać Dynafleet, ponieważ klient otrzymuje zintegrowany system zapewniający skuteczniejszą i łatwiejszą kontrolę kosztów działalności – dodaje Pascal Claes.

Funkcja Przesył danych z tachografu jest przewidziana dla tachografów cyfrowych najnowszej generacji, pozwalających na zdalne pobieranie danych. Użytkownicy starszych tachografów cyfrowych mogą skorzystać z oferowanej przez Volvo Trucks funkcji Pobierania danych z karty kierowcy (Driver Data Upload). W tym przypadku przesyłanie danych z samochodu ciężarowego do biura firmy transportowej również odbywa się bezprzewodowo, jednak, aby zainicjować tę procedurę, kierowca musi wyjąć kartę z tachografu i umieścić ją w czytniku kart podłączonym do terminalu Dynafleet znajdującym się w kabinie.

Fakty dotyczące Dynafleet

Dynafleet to opracowany przez Volvo system informacji transportowej, ułatwiający i usprawniający planowanie i realizację zadań transportowych. Dynafleet jest oferowany w trzech pakietach: Perform, Perform & Locate oraz Operate. Funkcja Przesył danych z tachografu jest dostępna w każdym pakiecie. Przekazywanie danych zawsze odbywa się automatycznie, lecz użytkownicy pakietu Operate mają dodatkowo możliwość manualnego zainicjowania funkcji Przesył danych z tachografu.

Volvo było pierwszym producentem samochodów ciężarowych w Europie, który wprowadził na rynek własny system informacji transportowej, – w 1994 r. Od tego czasu sprzedano ponad 40 000 egzemplarzy sytemu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!