Asortyment Behr Hella Service w sprzedaży Hella Polska Sp. z o.o.

14 grudnia 2009, 0:00

W związku z porozumieniem zawartym przez firmy Behr Hella Service ze Schwäbisch Hall oraz Hella KGaA z Lippstadt, z dniem 1 grudnia 2009 r. Hella Polska Sp. z o. o. w Warszawie przejęła od firmy Mar-Art Behr Service Sp. z o. o. w Krakowie sprzedaż i dystrybucję produktów Behr Hella Service (tj. artykułów z zakresu klimatyzacji i chłodzenia – tzw. systemy termiczne) na terenie Polski i Litwy. Asortyment przeznaczony jest do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Informacje o Behr Hella Service GmbH
Spółka JV, którą tworzą: firma Behr, specjalizująca się w klimatyzacji samochodowej i chłodzeniu silników oraz firma Hella, specjalista w dziedzinie systemów techniki oświetleniowej i elektroniki dla przemysłu motoryzacyjnego, skupia swe działania na globalnym, niezależnym rynku części samochodowych w sektorze systemów termicznych. W ramach tego przedsięwzięcia połączone zostały: działania rynkowe Behr Service na niezależnym rynku wtórnym części zamiennych z rozbudowaną siecią sprzedaży i dystrybucji firmy Hella. Behr i Hella mają po 50% udziałów w spółce joint venture.

W asortymencie Behr Hella Service znajdują się produkty z zakresu:
– klimatyzacji, np. parowniki, sprężarki, osuszacze,

– chłodzenia silnika, np. chłodnice cieczy, sprzęgła Visco,
– urządzenia diagnostyczno-serwisowe i narzędzia.

Na polskim rynku firma Hella realizuje strategię „4+2”, w ramach której oferowane są produkty z czterech podstawowych obszarów: oświetlenie, elektrotechnika, elektronika i systemy termiczne. Hella zapewnia też wspomaganie w zakresie sprzedaży oraz serwis techniczny („+2”).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!