Inauguracja konkursu Young European Truck Driver 2010

15 stycznia 2010, 0:00

Utalentowani młodzi polscy kierowcy samochodów ciężarowych będą mieli okazję powalczyć o prestiżowy europejski tytuł. Śmiałkowie będą mieli szansę wziąć udział w organizowanym przez Scanie konkursie Young European Truck Driver 2010, by ostatecznie reprezentować Polskę w prestiżowym Finale Europejskim, który odbędzie się w Szwecji.

Young European Truck Driver 2010 (YETD 2010) jest częścią Konkursu Kierowców Scania, odbywającego się w 28 krajach na całym świecie. Przewiduje się, że tegoroczna edycja przyciągnie ponad 45 000 uczestników, dzięki czemu będzie to jeden z największych tego typu konkursów.


Kierowcy w centrum uwagi
YETD 2010 po raz kolejny skupi uwagę opinii publicznej na polskich kierowcach, by docenić ich umiejętności, profesjonalizm i ważną rolę, jaką pełnią w społeczeństwie.
– Uznajemy kierowcę za najważniejsze pojedyncze ogniwo, od którego zależy ekonomika, bezpieczeństwo i ochrona środowiska w transporcie. Od wykwalifikowanych i zaangażowanych kierowców zależy efektywny transport, niski poziom emisji zanieczyszczeń i poprawa bezpieczeństwa na drogach – mówi Paweł Paluch, dyrektor marketingu Scania Polska S.A.

Scania szuka młodych (w wieku poniżej 35 lat) polskich kierowców samochodów ciężarowych, odznaczających się wysokimi umiejętnościami, którzy są chętni stawić czoła konkursowym wyzwaniom. Oprócz wysokich umiejętności, kandydaci muszą wykazywać się pozytywnym nastawieniem, wiedzą o bezpieczeństwie ruchu drogowego, odpornością psychiczną i dumą z uprawianego zawodu. Tylko kierowcy posiadający wszystkie te cechy mają szansę zwycięsko przejść sprawdzian teoretyczny i kwalifikacje regionalne, by dotrzeć do finału krajowego. Zwycięzca nie tylko będzie reprezentował Polskę w Finale Europejskim, zaplanowanym na październik 2010 r., w głównej siedzibie Scania, w Szwecji, ale także zostanie ambasadorem polskiego sektora transportowego i wzorem do naśladowania, który pomoże przyciągnąć młodych Polaków do zawodu kierowcy.


Stawką jest samochód ciężarowy

W Finale Europejskim każdy zwycięzca finału krajowego będzie w ciągu dwóch trudnych dni rywalizował z 18 pozostałymi finalistami z całej Europy. Stawką jest tytuł Young European Truck Driver 2010 i cenne trofeum – fabrycznie nowy, indywidualnie wyposażony samochód ciężarowy Scania.

Tegoroczny konkurs jest sponsorowany przez firmy Michelin i Schwarzmüller, zaś patronują mu Komisja Europejska, Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (IRU), Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) oraz Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD).

Kierowcy zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, a także przystąpieniem do konkursu powinni wejść na stronę www.scania.pl/yetd-2010

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!