Navigon pomoże ominąć trudne odcinki drogi

22 stycznia 2010, 0:00

Dzięki nowemu rozwiązaniu Navigon kierowcy będą mogli omijać małe miasteczka i utrudnienia na drogach ponad 20 europejskich krajów, w tym Polski. Zdecydowanie pomoże to dotrzeć do celu szybko, sprawnie i bezpiecznie.

 
Według badań niemieckiego Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Rozwoju Miast, transport towarów w 2025 roku będzie o 79 proc. większy niż w 2004 roku. Oznacza to, że kierowcy będą spędzać coraz więcej czasu w zatorach drogowych, a nie wpływa to dobrze na kondycję kierowców ciężarówek, na których ciąży ogromna odpowiedzialność. Dzięki oprogramowaniu dla urządzeń Navigon 6310 i 8410, można ominąć drogi lub mosty, którymi nie może przejechać pojazd o parametrach wprowadzonych do urządzenia.

Po ustawieniu w urządzeniu profilu, czyli siedmiu podstawowych parametrów: wysokości, szerokości, dopuszczalnej ładowności na jedną oś, informacji o przewożeniu niebezpiecznych substancji, długości ewentualnej przyczepy oraz całkowitej masy pojazdu i przyczepy. Na podstawie tych informacji wybierana jest optymalna trasa pomijająca odcinki dróg, na których nie da się lub nie można pokonać, jak wąskie drogi, mosty o niskiej nośności lub tunele o niskiej dopuszczalnej wysokości auta.

Oprogramowanie informuje o 24 tysiącach celów specjalnych na terenie kilkudziesięciu państw. Znajdują się wśród nich stacje benzynowe dla ciężarówek, całodobowe warsztaty, postoje, prysznice, sklepy, a nawet myjnie dla ciężarówek. Państwa, w których dostępne są te informacje to:Andora, Austria, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Republika Czeska, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Wielka Brytania, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Litwa, Lichtenstein, Łotwa, Luksemburg, Mołdawia, Monako, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, San Marino, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja i Ukraina.

 
– „Można sobie wyobrazić, jak bardzo skomplikowany jest proces zbierania tego typu informacji” – powiedział Jörn Watzke z firmy Navigon –  „Jakość tych danych jest w tej chwili na odpowiednim poziomie, aby spełnić wymagania startu komercyjnego projektu. Cały czas jednak wprowadzamy kolejne informacje, rozszerzając możliwości oprogramowania.” – dodał.

Funkcja MyReport pozwala kierowcom na wprowadzanie błędów, zmian i zakazów bezpośrednio do urządzenia, a potem wysyłanie ich do firmy Navigon przez specjalną aplikację.

– „Dzięki tej funkcji podkreślamy ważną rolę informacji zwrotnych od kierowców” –  tłumaczył Watzke – „Zawodowi kierowcy najszybciej zauważają zmiany w ruchu drogowym. W ten sposób aktywnie uczestniczą w ciągłym doskonaleniu oprogramowania dla siebie i swoich kolegów.” – dodał.
 
Kraje, w których działa funkcja omijania małych miasteczek i utrudnień na drogach: Austria, Belgia, Chorwacja, Republika Czeska, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Węgry, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania.

 
Oprogramowanie dla urządzeń z serii 6310 i 8410 jest dostępne w sklepie internetowym Navigon za równowartość 129 euro.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!