Nowy magazyn JAS-FBG S.A. w ProLogis Park Gdańsk

15 lutego 2010, 0:00

Na mapie placówek działu logistyki JAS-FBG S.A pojawił się kolejny obiekt. To pierwszy zlokalizowany na północy kraju magazyn klasy A tego operatora logistycznego. Do tej pory firma dysponowała placówkami klasy A w sześciu lokalizacjach: Wrocławiu, Poznaniu, Pruszkowie, Będzinie, Dąbrowie-Górniczej i Bielsku-Białej, teraz zaznaczy swoją obecność w Polsce północnej.

Ten region staje się coraz bardziej istotny dla naszej działalności, a to z uwagi na pozyskanie kilku nowych klientów dla działu spedycji morskiej. – mówi Jarosław Domin, prezes zarządu JAS-FBG S.A. – W nowej lokalizacji będziemy mogli zająć się rozładunkiem towarów dostarczanych drogą morską i ich dystrybucją do odbiorców końcowych. – wyjaśnia prezes Domin.

Dział spedycji morskiej spółki prowadzi operacje praktycznie we wszystkich krajach świata. Najwięcej towarów sprowadza z największych krajów, w których polskie firmy mają partnerów, a więc: Stanów Zjednoczonych, Chin, Brazylii czy Australii. Jednak na liście stałych krajów docelowych występują również lokalizacje bardziej egzotyczne jak np. RPA, Dubaj czy Oman.

Ogólnoświatowy zasięg osiągamy dzięki współpracy z Jas Forwarding – firmą, która działa w ponad osiemdziesięciu krajach świata, realizując swoje frachty poprzez ponad 150 biur na świecie. Ostatnio do tej sieci dodane zostały biura w Bahrajnie i na Mauritiusie. – mówi Józef Stróżyk, dyrektor działu spedycji morskiej JAS-FBG S.A.

Gdańska placówka wejdzie również w skład systemu obsługującego spedycję przesyłek drobnicowych. Do tej pory zadania te realizowała filia zlokalizowana w Pruszczu Gdańskim

Przeniesienie oddziału do nowego obiektu znacznie usprawni naszą działalność – wyjaśnia Robert Zawadzki, dyrektor działu spedycji krajowej JAS-FBG S.A. – będzie miało wpływ na zmniejszenie czasu załadunku i poprawę skuteczności dostaw.

Spółka już w tej chwili zapewnia swoim klientom transport przesyłki z dowolnego miejsca w kraju do docelowego odbiorcy w ciągu 24 godzin w powiązaniu z takimi usługami dodatkowymi jak śledzenie losów przesyłki czy wystawianie listów przewozowych przez stronę internetową http:// www.przesylka.jasfbg.com.pl

Nowy magazyn firmy został zlokalizowany w bezpośredniej bliskości gdańskiego lotniska Rębiechowo na terenie ProLogis Park Gdańsk. Łatwo można do niego dojechać również z Portu Morskiego (w ciągu 15 minut) i z Obwodnicy Trójmiasta (droga S6/E28 – przyszła autostrada A1 – w ciągu 5 minut).

Ten nowoczesny obiekt pozwala na składowanie towarów do wysokości 11 metrów w ogrzewanej hali o niepylnej posadzce i wyposażony jest w takie udogodnienia jak monitorowanie systemem kamer CCTV oraz całodobowy dozór i ochronę.

Proces magazynowania będzie poddany pełnej kontroli informatycznej w systemie Qguar umożliwiającej zarządzanie towarami wg FIFO, FEFO, FILO lub LIFO, wymianę danych z systemem SAP oraz możliwość wprowadzania danych do systemu magazynowania klienta. Po przeprowadzeniu procesu certyfikacji w systemie HACCP, placówka dołączy do pozostałych magazynów firmy spełniających wymagania normy ISO 22000 w zakresie zarządzania bezpieczeństwem żywności.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!