Michelin AxioBib – moc przy niższym ciśnieniu

15 lutego 2010, 0:00

Zdaniem ekspertów, rośnie znaczenie ciągników o większych indeksach nośności i lepszym przeniesieniu momentu obrotowego silnika na podłoże. Nowe opony Michelin AxioBib z technologią Michelin Ultraflex mają o 20% większy indeks nośności bez konieczności zwiększania ciśnienia lub zwiększania wymiarów opony. Opona Michelin AxioBib przeznaczona jest do ciągników o mocy powyżej 250 KM.

Dotychczas rolnicy zmuszeni byli do dokonywania wyboru jednego z poniższych rozwiązań:

– Większych opon lub podwójnych kół
– Wyższego ciśnienia powietrza w oponach

Pierwsze rozwiązanie praktycznie uniemożliwia zastosowanie ciągnika do jazdy drogowej z racji jego szerokości, natomiast drugie rozwiązanie wiąże się ze zbytnim ugniataniem gleby.

Opona Michelin AxioBib została opracowana do ciągników o dużej mocy w celu maksymalnego przeniesienia mocy uciągu przy ciśnieniu niższym niż w standardowych oponach o tym profilu.

Opony Michelin AxioBib z technologią Michelin Ultraflex mają o 20% większy indeks nośności bez konieczności zwiększania ciśnienia lub zwiększania wymiarów opony.

Korzyści z zastosowanie opony Michelin AxioBib:


– Duża nośność przy niskim ciśnieniu. Dla przykładu, przy obciążeniu 6500 kg opona pracuje ciśnieniem powietrza o ok. 0,8 bara niższym od ciśnienia stosowanego w standardowych oponach przy tym samym obciążeniu. Oznacza to, że ciężkie prace rolne, takie jak orka, głęboszowanie lub rozluźnianie gleby mają na nią mniejszy negatywny wpływ, co z kolei przekłada się na zwiększenie plonów.

– Większy komfort podczas pracy. Opona Michelin AxioBib charakteryzuje się nawet do 40% niższym poziomem wibracji i hałasu na zakrętach na drodze. Wyposażenie ciągnika jest zatem lepiej chronione przed wibracjami. Zachowanie dużego komfortu jazdy, jest również możliwe przy większych prędkościach.

– Maksymalna prędkość na drogach to 65 km/h.

Opona Michelin AxioBib przeznaczona jest do ciągników o mocy powyżej 250 KM. Opona jest zalecana do prac kultywacyjnych wymagających dużego uciągu i małego ugniatania gleby.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!