Wiosenne nowości w oprogramowaniu route i trip planningPTV

22 lutego 2010, 0:00

Firma Planung Transport Verkehr (PTV) planuje wprowadzić na rynek wiosną 2010 r. nowe narzędzia do planowania działalności transportowej, służące zmniejszeniu kosztów przewozów. Proponowane metody to m.in. planowanie tras przejazdów na podstawie kalkulacji emisji spalin oraz ewentualnych przejazdów przez strefy ochrony środowiska. Kierowanie zestawów transportowych na najmniej zatłoczone drogi, zgodnie z najświeższymi informacjami o sytuacji na drogach, tak by przejazd trwał najkrócej i był jak najbardziej płynny. Omijanie pochyłości na trasach.

Oprogramowanie map&guide oraz PTV Intertour od 30 lat ułatwiają swoim użytkownikom prowadzenie działalności logistycznej i transportowej. Trasa krótsza choćby o jeden kilometr, zmniejsza koszty prowadzenia przedsiębiorstwa transportowego. Służą temu serwery PTV xServer, pozwalające tworzyć aplikacje bazujące na dostępie do Internetu. Posiadają one możliwość bardzo szybkiej integracji nowych funkcji do aktualnej „architektury” oprogramowania np. systemów ERP lub CRM. Natomiast dzięki modułowej strukturze oprogramowania, każdy z jego elementów może być łatwo aktualizowany. Zastosowanie tych narzędzi szybko się zwraca.

Przedsiębiorstwa budujące pozycję rynkową swojej marki na dbałości o ochronę środowiska będą miały do dyspozycji od kwietnia możliwość planowania tras biorąc pod uwagę:
• strefy ochrony środowiska,
• możliwość obliczania emisji spalin,

• wysokości nad poziomem morza wszystkich punktów planowanej trasy.
Wiadomo bowiem, że ciężarówka emituje mniej dwutlenku węgla podczas zjazdu niż podjazdu.

Planowanie pory przewozów

Chodzi o pory dnia, w których ruch na drogach jest najmniejszy. Unikamy tym sposobem zatłoczenia, a w najgorszym przypadku korków. Standardowe oprogramowania dla transportu nie zawierają tego typu sugestii. Od wiosny 2010 r. będą dostępne narzędzia planowania tras, sugerujące omijanie pewnych ich odcinków w określonych porach dnia, gdy zatłoczenie na drogach jest największe. Może mieć to szczególne znaczenie do planowania transportów wymagających szczególnej punktualności, jak przewozy w systemie just-in-time.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!