Pierwszy w Polsce salon ciężarówek Mercedes-Benz

22 lutego 2010, 0:00

W Ociążu, między Ostrowem Wielkopolskim a Kaliszem, powstał punkt dealersko-serwisowy pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz. Składa się z salonu wystawowego umożliwiającego ekspozycję jednego pojazdu, hali serwisowej z ośmioma stanowiskami roboczymi. W pobliżu znajduje się punkt dealersko-serwisowy pojazdów osobowych i dostawczych marki Mercedes-Benz Auto Partner Garcarek.

Firma zatrudnia 22 pracowników: 12 mechaników, 3 doradców serwisowych, 3 sprzedawców części zamiennych i magazynierów i 4 sprzedawców samochodów użytkowych.

Obiekt, którego powierzchnia użytkowa wynosi 1891 m kw. wybudowano w ciągu 12 miesięcy. Salon wystawowy i biuro obsługi klienta liczy 329 m kw., hala serwisowa i towarzyszące jej pomieszczenia – 1027 m kw., magazyn części – 150 m kw., a pomieszczenia socjalne i biurowe – 385 m kw.

Salon i biuro obsługi klienta są oddzielone od hali serwisowej ścianą wykonaną ze szkła, co umożliwia klientom obserwowanie procesu naprawy pojazdu. Klienci mogą oczekiwać na naprawę pojazdu w kawiarni „Mercedes Cafe”. Kierowcy, którzy będą chcieli odpocząć, mogą skorzystać z dwóch pokoi gościnnych na piętrze budynku, gdzie zlokalizowana jest także część socjalna dla pracowników oraz pomieszczenie dla kierowców oczekujących na odbiór samochodu z serwisu z dostępem do internetu i telewizji oraz aneksem kuchennym. Na piętrze znajduje się także specjalny pokój dla klientów VIP, gdzie odbywać się będą ostateczne negocjacje i podpisywanie umów sprzedaży samochodów ciężarowych.

Podczas budowy obiektu zwrócono uwagę na minimalizację zużycia energii. Budynek ogrzewany jest przez system centralnego ogrzewania, w którym do ogrzewania wykorzystywany jest zużyty olej. Przeszklenie budynku i hali serwisowej oraz świetliki w poszyciu dachu pozwalają na wykonywanie pracy bez użycia sztucznego oświetlenia aż do momentu zapadnięcia zmroku, co poprawia komfort pracy mechaników i zmniejsza wydatki na oświetlenie. Zastosowano również systemy do dozowania oleju oraz do odbioru przepracowanego oleju, a także automatycznie uruchamiane wyciągi spalin na stanowiskach roboczych, zmniejszające zużycie energii.

Dane kontaktowe Auto Partner J. i A. Garcarek Sp. j.:
ul.Ostrowska 6, Ociąż
63-460 Nowe Skalmierzyce
Tel. +48 62 762 92 00
Fax. +48 62 762 92 22

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!